بهینه سازی وب سایت | سئو وبسایت | SEO

بهینه سازی سایت یا سئو سایت چیست؟

سئو (Search Engine Optimization) یا بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو، فرآیندی است که جدای از اهمیت آن در حضور مناسب در موتورهای جستجوی معتبر ، می تواند بازدهی وب سایت را افزایش داده و موجب جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت شما شود.
تمام استانداردهای لازم جهت بهینه سازی وب سایت برای بهبود عملکرد وب سایت ها تدوین شده است.

 • سئو (search-engine-optimization(SEO روشی برای ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدیدکننده هایی است که از موتور های جستجو دریافت می کند.
 • سئو جنبه های متفاوتی دارد،از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا کیفیت لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند.
 • به عبارت دیگر سئو به این معناست : “اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتور جستجو قابل فهم است.
 • سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیست بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران خوشایند باشد.

چرا باید از سئو یا بهینه سازی سایت استفاده کرد؟

اهمیت سئو یا بهینه سازی کردن سایت از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند.و اهمیت بهینه سازی جایی به اوج خود میرسد که اکثر مردم فقط به صفحه‌ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

 • اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند، از اینرو بهینه سازی (سئو) مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است.
 • علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر ارزش سئو را دوچندان خواهد کرد.
 • کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند، بازدید بدست آمده از روش سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.
 • هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت میکند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجو پیدا کرده اند.

برتری شرکت پیام آوران پارسیان در بهینه سازی وب سایت چیست؟

پیام آوران پارسیان، شرکت خدمات تخصصی توسعه و طراحی وب برآن است تا با کیفیت‌ترین و تخصصی ترین خدمات بهینه سازی را به طیف گسترده مشتریان خویش ارائه دهد. یکبار همکاری با ما کافیست تا برای همیشه به انتخاب خویش افتخار کنید اما برای کمک به شما در اینکه چرا باید پروژه بهینه سازی خود را به ما بسپارید ، برخی از امتیازات پیام آوران پارسیان را برمی‌شماریم :

 • استفاده از نرم افزارهای آنالیزور معتبر و دارای لایسنس
 • گزارشات معتبر و مستمر ماهانه از روند پیشرفت بهینه سازی
 • وجود واحد R&D (تحقیق و توسعه) جهت ردیابی و بازخوانی الگوریتم های موتور های جستجو
 • نیروی انسانی زبده و متخصص جهت سئو Off Page و مدیریت محتوا و شبکه های اجتماعی
1

بهینه سازی ساختار سایت

 • آنالیز و بهینه سازی سرعت سایت و هاست
 • آنالیز و بهینه سازی سورس کد سایت
 • آنالیز و بهینه سازی ساختار لینک های داخلی و خارجی
 • بهینه سازی تصاویر و ویدیو ها
 • ایجاد و بهینه سازی نقشه سایت
 • ثبت وب سایت در وب مستر موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو
 • ثبت وب سایت در سایت های مرجع و دایرکتوری
 • تصحیح و بهینه سازی معماری سایت در صورت نیاز و مشاوره در زمینه ایجاد صفحات جدید
2

بهینه سازی محتوای سایت و آنالیز کلمات کلیدی

 • آنالیز کلمات کلیدی مورد نظر (میزان جستجو و اهمیت آنها)
 • آنالیز و بهینه سازی محتوای سایت
 • تعیین بهترین کلمات کلیدی متناسب با حرفه شما
 • گزارش میزان پیشرفت سایت به تفکیک کلمات کلیدی
 • آنالیز رقبای شما در کلمات کلیدی مورد نظر و مشترک
3

بهینه سازی و رساندن کلمات به TOP 10

 • بهینه سازی ساختار و محتوای سایت برطبق آخرین الگو ریتم های گوگل
 • ایجاد و راه اندازی وبلاگ در سرویس های وبلاگ ساز فارسی زبان
 • ایجاد و راه اندازی بلاگ اختصاصی متصل به دامنه سایت شما
 • فعال سازی حساب کاربری در وب سایت های اجتماعی نظیر فیسبوک، گوگل پلاس و توییتر
 • مرتبط کردن حساب کاربری سوشیال با وب سایت شما و بالا بردن ترافیک سایت از طریق انتشار مطالب
 • انتشار مطالب سایت در اکانت های سوشیال و سرویس های بلاگ
 • افزایش بازدید و ترافیک سایت شما به صورت کاملا واقعی
 • تعیین و راه اندازی استراتژی ایجاد لینک از سایت های مرجع، پر بازدید و با کیفیت به وب سایت شما
 • و در آخر تعهد در رساندن کلمات توافق شده به نتایج صفحه اول موتورهای جستجوگر

شرکت پیام آوران پارسیان با ارائه مشاوره حرفه ای و تصمیم سازی در زمینه بهینه سازی وب سایت (سئو) و بهبود رنکینگ وبسایت توسط متخصصین با تجربه این توانایی را دارد که بتواند برای تمام پروژه ها اعم از بزرگ و کوچک در حوزه های مختلف کسب و کار راهکارهای مناسب ارائه نماید.


در برخی موارد صاحبان کسب و کارهای مختلف نمی دانند که جهت بهینه سازی موتور جستجو و قرار گرفتن در موقعیت های بالای صفحه نتایج و یا بعبارتی دیگر جهت افزایش رتبه خود از کجا شروع کنند و یا چه استراتژی را دنبال نمایند. از این رو کارشناسان پیام آوران پارسیان با ارائه مشاوره بهینه سازی (سئو) رایگان به این گونه از صاحبان کسب و کار اطلاعات لازم را در اختیار آن ها قرار می دهند و برای آنها تشریح می کند که در انجام این کار با توجه به کسب وکار پیش رو از چه مسیری می بایست کار خود را شروع کنند و در ادامه این مسیر تا رسیدن به هدف مورد نظر خود چه کارهایی را می بایست انجام داده و چه کارهایی را نباید انجام دهند.

پاسخ سوالات شما پیرامون بهینه سازی وب سایت

پاسخ بله است.اگر شما می خواهید که صفحات شما بتواند قابلیت کسب رتبه در نتایج جستجو را داشته باشد، می بایست برای هر یک از آنها محتوای اختصاصی بنویسید تا دچار مشکل محتوای تکراری نگردید. شک و شبهه در پاسخ به این سوال را کنار گذارید و از هم اکنون شروع به نوشتن محتوا برای هر یک از صفحات خود کنید.

هزینه انجام یک پروژه بهینه سازی سایت با توجه به میزان رقابت در کلمات کلیدی مورد نظر و میزان سرچ کلمات تعیین می شود.

بهینه سازی وب سایت یا سئو فرآیندی نیست که دارای نتایج فوری باشد و از این رو با توجه به میزان سرچ و رقابت بر روی کلمات کلیدی مورد نظر زمان رسیدن به نتیجه و موفقیت می تواند متفاوت باشد.

بهینه سازی وب سایت یا سئو دارای انواع مختلفی است و در مراحل مختلفی انجام می شود از این رو قرار داد بهینه سازی وب سایت در چند فاز منعقد می شود.

خیر،خدمات بهینه سازی و پشتیبانی فقط برای وب سایت های طراحی شده در مجموعه پیام آوران پارسیان انجام می شود.

سایت هایی که توسط پیام آوران پارسیان طراحی می شود دارای ویژگی هایی است که برای بهینه سازی طراحی و ایجاد شده اند، از این رو کار بهینه سازی با این سایت ها آسان تر است و با موفقیت بیشتری همراه است.

بهینه سازی و سئو وب سایت سرمایه گذاری ای است که در مدت طولانی تری نسبت به تبلیغات کلیکی گوگل نتیجه خواهد داد اما نتایج و جایگاهی که از بهینه سازی وب سایت به دست می آید بسیار ماندگار تر و تاثیر گذار تر خواهد بود.

پلن های انتخابی فقط شامل طراحی صفحه اصلی می شود و طراحی صفحات داخلی بر حسب نفر ساعت برآورد می شوند.

پس از کسب جایگاه و رسیدن کلمات کلیدی مورد نظر به صفحه اول نتایج گوگل، وب سایت شما همچنان نیازمند رسیدگی و بررسی مداوم می باشد تا بتواند جایگاه فعلی را حفظ با بهبود ببخشد و با رقبای جدید و قدیمی رقابت کند تا با افت مواجه نگردد.

در قرار داد بهینه سازی وب سایت و سئو شما کلمات کلیدی مناسب و مد نظر در زمینه کاری شما مشخص می گردند و مجموعه به قرارداد تنظیم شده برای شما متعهد خواهد بود.

وب سایت شما پس از کسب جایگاه در کلمات کلیدی مد نظر همچنان نیاز به بهینه سازی دارد تا بتواند جایگاه فغلی را حفظ و بهبود ببخشد.از این رو در صورت عدم انجام فعالیت های بهینه سازی وب سایت پس از کسب جایگاه مورد نظر،پس از مدتی با افت مواجه خواهید شد

مقالات بهینه سازی وبسایت (سئو)

بروزرسانی کنسول وب مستر گوگل
طبق اخباری که از طرف گوگل اعلام شده است، شما می توانید در گزارش عملکرد سایت خود را، در بازه زمانی کمتری دریافت کنید. همچنین به شما امکان می دهد داده های را با استفاده از یک محدوده تاریخ سفارشی، بررسی نمایید. ادامه
عکس هایتان را با فرمت های جدید منتشر کنید
گوگل فرمت های جدیدی را برای ذخیره سازی و انتشار عکس در فضای وب معرفی کرده است که این فرمت ها حجم کمتر و کیفیت مناسب تری نسبت به فرمت های قدیمی دارند.در ادامه بیشتر به این موضوع پرداخته ایم. ادامه
نمایش فاو آیکون در صفحه نتایج جستجو
گوگل در آخرین تغییراتی که در صفحه نتایج جستجو نمایش اعمال کرده فاوآیکون را نمایش می دهد که این ویژگی باعث آسان شدن رسیدن به نتایج و صفحات مورد نظر می گردد ادامه
ساختار URL را چگونه ساده نگه داریم
بهینه سازی URL از بخش های مهم بهینه سازی وب سایت به شمار می آید.در ادامه به نکات قابل توجهی که باید در این زمینه توجه کنید پرداخته ایم. ادامه
5 توصیه مهم که در تمام فعالیت های بهینه سازی وب سایت باید دقت کنید
ما در این پست تصمیم گرفتیم لیستی از اقداماتی مفید و توصیه هایی کلی را برای شما ذکر کنیم که آن ها را بررسی کرده ایم ذکر کنیم تا بتوانید در پروژه های خودتان از آن ها بهره بگیرید و تاثیر آن ها را مشاهده کنید. ادامه
آیا سئو پیچیده است یا ما آن را پیچیده می کنیم؟
اما امروزه در دنیای سئو تغیرات زیادی رخ داده و برای موفق بودن در گرفتن جایگاه در سرچ گوگل نیاز دارید به نکات بیشتری دقت کنید و با مسائل پیچیده تری روبرو خواهید شد.در این مقاله بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت و توصیه هایی نیز برای شما داریم. ادامه
چگونه مدت زمان بیشتری کاربران را در وب سایت خود نگه داریم ؟
اکثر کاربران در کمتر از 59 ثانیه و یا کمتر یک وب سایت را ترک می کنند . اگر شما نمی خواهید که این اتفاق برای وب سایت شما بیفتد پس لطفا این مقاله را مطاله نمایید . در این مقاله به موارد زیر خواهیم پرداخت . ادامه
صفحه فرود یا Landing Page شامل چه خصوصیاتی می باشد ؟
در این مقاله تلاش می کنیم تا درباره صفحه فرود یا لندینگ پیج و نکات کاربردی جهت بهره وری بهینه از لندینگ پیج و مفهوم آن بحث کنیم و به سوال هایی از قبیل هدف از لندینگ پیج چیست ؟ انواع لندینگ پیج چیست ؟ عموما پس از ورود به لندینگ پیج چه کارهایی انجام می شود ؟ ادامه
آپدیت جدید الگوریتم گوگل در ژانویه 2018
گوگل در ماه ژانویه سال 2018 الگوریتم خود را تغییر داد تا وب سایت هایی که در ارائه خدمات به کاربران تلفن همراه سرعت پایینی دارند را مجازات کند . این تغییر جزیی برای مدیران وب سایت ها به عنوان یک شانس خوب برای بالا بردن رنک سایت خود می باشد . ادامه