یکی از بهترین افزونه‎ها‎ی سئو وردپرس. All in one seo

افزونهها به منظور ارتقا توان و قابلیتهای سایت مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از این افزونهها، All in one seo است که در زمینه SEO Optimize کاربرد دارد و به یک اصل مهم برای بهینه سازی وب سایت تبدیل شده است. پس از نصب سیستم وردپرس از افزونه All in one seo استفاده میشود.

نحوه اجرای افزونه All in one seo

تیک زدن گزینه I enjoy this plugin and have made a donation، در اولویت است. با این کار به توسعه دهنده افزونه All in One SEO هزینههای لازم را پرداخت میکنید. در مقابل توسعه دهنده از پروژه شما حمایت و پشتیبانی میکند.

 وارد مرحله Plugin Status میشوید. در این مرحله فعال کردن یا غیرفعال کردن افزونه All in One SEO Pack  انجام میشود.

 در مرحله سوم Home Title در مقابل شما قرار میگیرد. در اینجا عنوان سایت شما قرار میگیرد که باید کلمات کلیدی سایت را وارد کنید. حداکثر طول کلمات برای وارد کردن عنوان، 60 الی 70 کاراکتر میباشد. در صورتی که عنوان طولانی باشد، گوگل توانایی نشان دادن آن را ندارد و عنوان ناقص نمایش داده میشود. بنابراین تاثیر اسم سایت و کلمات کلیدی کاهش مییابد.

در مرحله Home Description، باید یک شرح مختصر از فعالیت سایت را بیان نمایید. در این بین میتوان عنوان را درج کرد. در کنار آن باید اهداف و معرفی محصولات در اولویت باشند. کلمات کلیدی نقش مهمی را در Description یا توضیحات ایفا میکنند. میزان توضیحات نباید بیشتر یا کمتر از 150 تا 160 کاراکتر باشد.

در مرحله Home Keywords (comma separated) ، باید کلمات کلیدی سایت را وارد کنید. یک نکته که بسیاری از طراحان و وبمسترها به آن بی توجه هستند، بی دقتی در انتخاب کلمات کلیدی است. زمانی که قصد انتخاب کلمات کلیدی را دارید، باید با آنالیز رقبا و بررسی نیاز کاربران، این کار را انجام دهید. در تعداد کلمات کلیدی محدودیتی وجود ندارد. اما توصیه میشود ابتدا تعداد اندکی استفاده کنید و به مرور تعداد آن را زیادتر نمایید. برای جدا کردن کلمات کلیدی از یکدیگر، از علامت (،) استفاده کنید.

در مرحله Canonical URLs، آدرس سایت تهیه میشود. همه میدانیم که در وردپرس آدرسهای زیادی برای یک صفحه وجود دارد. در صورتی که آدرس اشتباه درج شود، با پیغام duplicated error مواجه خواهید شد. بنابراین برای یافتن آدرس درست باید به Canonical URLs مراجعه نمایید. Canonical URLs میتواند موتورهای جستجو را متوجه آدرس اصلی صفحه نماید.

 در Rewrite Titles، عناوین (Titles) صفحات متحدالشکل میشوند. این امر به سئو وردپرس  کمک میکند. زمانی که تمامی صفحات دارای عناوین یک شکل باشند، موتورهای جستجو سریع تر آنها را پیدا میکنند.

در مرحله SEO for Custom Post Types، نوع پست برای افزونه All in One SEO Pack Pro v1.72 مشخص میشود. سپس با تیک زدن عبارت «Custom Post Types for SEO Column Support»، نوع نوشته و برگهها تعیین میشوند.

برای عنوان دستهها و کلمات کلیدی پست ها باید به سراغ Use Categories for META keywords رفت.

با تیک زدن Use Tags for META keywords، افزونه برچسبهای نوشته شده را به کلمات کلیدی اضافه میکند. باید توجه داشت که کلمات دیگری را به کلمات کلیدی پست اضافه نکنید زیرا تکرار نشان داده میشود.

 در Dynamically Generate Keywords for Posts Page، تنظیمات خواندن وردپرس (WordPress) صورت میگیرد که بطور خودکار کلمات کلیدی پست را در آن برگه نمایش می‎دهد.

 با ظاهر شدن این مرحله Use noindex for Categories، تگهای noindexبه هدر دستهها اضافه میشود.

 در مرحله Use noindex for Archives را به منظور اضافه کردن تگ noindex به هدر برگهها استفاده میکنید.

 در این مرحله  با تیک زدن عبارت Use noindex for Tag Archives، تگها ایندکس میشوند.

در این عبارت Autogenerate Descriptions، چند خط اول هر پست توضیح داده میشود.

در Capitalize Category Titles ، اولین حرف هر کلمه در عنوان دسته رو Capitalize مشخص میشود.

 برای غیر فعال کردن این افزونه Exclude Pages، میتوان با استفاده از (،) Id را یکدیگر جدا کنید.

 در صورتی که  قصد دارید تا استایل یا کد جاوا را تنها در هدر پست کنید،  میتواند کد آن را در قسمت Additional Post Headers درج نمایید.