چگونه محتوایی با ارزش و مفید تولید کنیم ؟

بازاریابی محتوا یا Content marketing یکی از عوامل مهم در کسب و کار اینترنتی است . یکی از عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا داشتن هدف برای تولید محتوا است یعنی اگر هدفی از تولید محتوا نداشته باشیم و صرفا فقط قصد بازاریابی داشته باشیم عملا کاری انجام نداده ایم .

محتوای بهینه شده

محتوای تولیدی باید با کسب و کار ارتباط داشته باشد

تولید محتوا باید با سیاست و استراتژی مخصوص به خود انجام شود و می تواند به موفقیت شما در کسب و کارتان کمک بسیاری کند اما چیزی که مهر تکمیل را برای موفقیت می زند هدف است . شما باید به خلق محتوایی بپردازید که مرتبط با کسب و کارتان باشد . مثلا اگر شما در زمینه بهینه سازی وب سایت فعالیت دارید باید به تولید محتوا در همین زمینه بپردازید به عنوان مثال " الگوریتم های گوگل چگونه کار می کنند ". یا مثلا اگر در زمینه طراحی وب سایت فعالیت دارید باید به تولید محتوا در همین زمینه بپردازید مثلا " برای طراحی سایت باید چه زبان های برنامه نویسی را استفاده کرد " و ...

در زمان تولید محتوا باید از تصاویر با مضمون بالاتر و جذاب تر استفاده کنید

استفاده از تصاویر می تواند کمک بسیاری به شما کند برای جذب بازدید بیشتر. اصولا تصویر می تواند محتوای ارزشمند در یک وب سایت را در قالب عکس یا فیلم به مخاطب انتقال دهد و این می تواند خود استقبال بیشتری را در این زمینه به همراه داشته باشد .

چگونه محتوایی با ارزش و مفید تولید کنیم ؟

در زمان تولید محتوا به معرفی خدمات و محصولات خود بپردازید

داشتن یک سیاست و استراتژی در زمان تولید محتوا بسیار با اهمیت است . شما باید برای محصولاتی که ارائه می دهید و یا خدماتتان مقاله و محتوا ایجاد کنید . مثلا می توانید با توضیح در مورد یک کالا یا خدمات مزیت های استفاده از یک کالا را معرفی کنید . به عنوان مثال اگر حرفه شما در زمینه طراحی غرفه نمایشگاهی است می توانید به تولید محتوا در همین زمینه بپردازید و درون مقاله و محتوای خود به معرفی آن و اینکه چگونه غرفه جذاب تری داشته باشیم یا چگونه بازدید کننده بیشتری را به غرفه خود جذب کنیم ؟ داشته باشید

تولید محتوای تکراری برابر است با جریمه گوگل

بازاریابی محتوا یا Content Marketing با یک استراتژی قوی به این معنی نیست که شما باید فقط تولید محتوا کنید و مرتبط با کسب و کارتان تولید محتوا کنید ، بلکه به این معنی است که هم باید به تولید محتوای جدید و بروز دست بزنید و هم اینکه از کپی کردن مقالات تکراری در وب سایت خود بپرهیزید . اگر به ارزش محتوای وب سایت خود اهمیت می دهید باید به تولید محتوای با ارزش و جدید بپردازید تا توسط گوگل جریمه نشوید .