چگونه دسترسی search console به افراد بدهیم ؟

چگونه دسترسی گوگل وبمستر تولز به  بدهیم ؟در اغلب موارد افراد نام کاربری و پسورد حساب کاربری گوگل خود را در اختیار سایر افراد قرار میدهند که به طور یقین انجام چنین کاری منطقی و صحیح نمیباشد

سرویس سرچ کنسول یکی از اصلی ترین راه های بررسی وضعیت موجود در سئو و بهینه سازی سایت میباشد که بعضی اوقات بنا به دلایل فنی نیاز داریم سایت ما توسط یک کارشناس و متخصص سئو بررسی شود.

مراحل زیر را انجام دهید:

1-وارد پنل search console شوید.

2-با توجه به تصویر روی domain وبسایت کلیک کنید.

 بهینه سازی سایت پیام آوران پارسیان

3-سپس وارد صفحه ای می شوید ،در سمت راست صفحه ،چرخ دنده ای وجود دارد ،روی آن کلیک کنید.

4-حال روی Users and Property Owners کلیلک کنید.

 بهینه سازی سایت پیام آوران پارسیان

5-وارد صفحه ای مانند تصویر زیر میشوید که با کلیک بر روی ADD A NEW USER میتوانید سطح دسترسی جدیدی تعریف کنید.

6-بعد از سپری کردن مراحل قبل ، پنجره Ajax زیر برای شما نمایان خواهد شد که با وارد کردن ایمیل مقصد مورد نظر دو سطح دسترسی برای کاربران میتوانید تعریف کنید.

 بهینه سازی سایت پیام آوران پارسیان

 

انواع دسترسی درsearch console:

FULL: در این سطح از دسترسی کاربر میتواند عملیات زیادی را در وب مستر تولز انجام دهد. اضافه کردن نقشه سایت ، مشاهده Search Analytics و بسیاری از عملیات دیگر به مانند سطح دسترسی owner قابل انجام میباشد. قابل به ذکر است سطح دسترسی Full نمیتواند به مانند سطح دسترسی owner کاربر جدید دیگری را تعریف کند.

 

Restricted  : سطح دسترسی در این بخش محدود شده می باشد و فقط میتوان برخی از داده ها و اطلاعات را در search consoleمشاهده کرد و قادر به انجام تغییرات نخواهید بود.

 

نکته : چنانچه زمانی خواستید دسترسی فرد مربوطه به پنل وبمستر را قطع کنید میتوانید از همین بخش Users and Property Owners کاربر مربوطه را انتخاب و Delete نمایید.

 

در پایان  گوگل از تاریخ 20 مه 2015، گوگل Google Webmaster Tools را به عنوان Google Search Console معرفی کرد.ممکن است کسانی این دو را متفاوت بدانند که اصلا درست نیست.

در شرکت پیام آوران پارسیان می کوشیم تا سطح دانسته های شما صاحبان کسب و کار را بالا ببریم تا مانع سودجویی افراد متقلب در زمینه بهینه سازی وبسایت(SEO) شویم.