چگونه بک لینک رایگان در وبسایت ها قرار دهیم؟

بک لینک ها با توجه به تاثیری که بر بهینه سازی سایت دارند، همیشه مورد توجه وبمسترها بوده اند. اما بک لینک ها به دو صورت رایگان و غیر رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرند. بک لینک های غیررایگان در مقابل دریافت وجه مشخصی در اختیار مشتریان قرار می گیرند. همچنین برخی از سایت ها با پرداخت وجه به سایرین، لینک سایت خود را در اختیار آنها قرار می دهند. بک لینک های رایگان نیز با شرایط خاصی می توانند به بهینه سازی سایت کمک کنند. بک لینک های رایگان از سایت هایی گرفته می شوند که بیشترین حجم بازدیدکننده را داشته باشند. به همین دلیل به هنگام استفاده از بک لینک های رایگان، باید به سایت هایی که از ویژگی های زیر برخوردار هستند، مراجعه کرد: 

 قراردادن مقالات و اخبار مفید و ارزشمند

با قرار دادن مقالات و اخبارهای مفید و ارزشمند در سایت، می توان تعداد بازدیدکننده سایت را افزایش داد. به این صورت که موتورهای جستجو برای سئو وبسایت، الگوریتم های خود را تعیین و براساس آنها سایت ها را رتبه بندی می کنند. وبمسترها نیز برای عملی کردن این الگوریتم ها به محتوا نیاز پیدا می کنند. در واقع بخش اعظمی از الگوریتم ها بر روی محتواها اجرا می شوند. برای مثال کلمات کلیدی که یکی از اصلی ترین روش های SEO به شمار می رود، از طریق محتوا قابل اجراست. از سوی دیگر، با وجود محتواهای ارزشمند در وب سایت، بازدیدکنندگان می توانند اطلاعات کاربردی و مفیدی را از آنها کسب کنند. در نتیجه لینک این نوع سایت ها از ارزش و اهمیت بالایی برخودار است که می تواند به بهینه سازی دیگر سایت ها نیز کمک کند.

طراحی ابزار و امکانات کاربردی

برخی امکانات کاربردی و ابزارها به ارتقا رتبه سایت کمک می کنند. از جمله این امکانات می توان به ابزارهای تست سئوی سایت اشاره کرد. با استفاده از این روش می توان تعداد کاربران بیشتری را به سمت سایت روانه کرد. در نتیجه افزایش تعداد بازدیدکننده لینک صفحات نیز از ارزش و اهمیت برخوردار می شوند. در نتیجه می توان لینک آن را برای سایت های دیگر استفاده کرد و به طور رایگان آن را در اختیار وبمسترها قرار داد.

ارائه خدمات سودمند در سایت

خدماتی که در سایتها قرار می گیرد، می توانند تعداد بازدیدکننده های بیشتری را به سمت خود جذب کنند. از جمله این امکانات می توان به ترجمه، مشاوره و آموزش آنلاین اشاره کرد. وجود این نوع مطالب می تواند به بسیاری از مشکلات بازدیدکنندگان و کاربران اینترنتی پاسخ دهد. در نتیجه ورود مجدد آنها را ممکن و از سوی دیگران به افزایش حجم بازدیدکننده سایت کمک می کند. 

راه های انتشار بک لینک ها به صورت رایگان

استفاده از بک لینک های داخلی سایت

برخی از صفحات داخلی سایت تعداد بازدیدکننده بیشتری نسبت به دیگر صفحات دارند. با شناسایی این صفحات می توان از لینک آنها استفاده کرد. در واقع لینک داخلی در بین مطالب علاوه بر اینکه صفحات کم بازدید را بهینه می کند، به معرفی دیگر صفحات برای بازدیدکنندگان نیز کمک می کند.

استفاده از کدهای tynt

زمانی که بازدیدکنندها از مطالب شما استفاده می کنند و آنها را در جای دیگر Paste می کند، با استفاده از کدهای tynt می توان لینک صفحه را به صورت خودکار به آن اضافه کرد. این کار موجب انتقال لینک صفحات در اختیار سایر کاربران می شود. برای اینکه بتوانید بازدیدکنندها را برای انتشار مطالب خود ترغیب کنید می توانید از روش هایی همچون عناوین جذاب که با عبارت هایی همچون؛ نکات کلیدی، گام های طلایی و ... استفاده کنید. تصاویر نیز برای بازدید کننده ها از ارزش بیشتری برخوردار هستند که در صورت استفاده، احتمال انتشار آنها توسط بازدیدکننده ها افزایش می یابد.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یکی از روش های رایج تولید محتواست. موتورهای جستجو نیز علاقه خاصی به محتوای وبلاگ ها دارند. زیرا این قسمت ها، از تبلیغات و اسپم ها دورند و از سوی دیگر مطالب و محتواهای آنها برای بازدیدکنندگان از محبوبیت خاصی برخوردار است. بنابراین می توان لینک سایت خود را در زیر محتواهای وبلاگ ها قرار داد. زمانی که بازدیدکننده از محتوای سایت دیدن کند و قصد کپی کردن داشته باشد، لینک سایت ها به صورت اتوماتیک، به همراه محتواها منتشر می شود. همچنین می توان در سایر وبلاگ ها نیز نظرات خود را در مورد محتواهای موجود نوشته و در زیر آن، لینک سایت خود را قرار داد.