چگونه بازدید پست های خود را در 5 دقیقه دو برابر کنید ؟

در اینجا چگونگی ایجاد یک اینفوگرافیک را خواهید آموخت و اینکه چگونه بازدید پست های خود را در 5 دقیقه دو برابر کنید ؟

 در این مقاله مقدار قابل توجهی از تحقیقات در مورد نحوه تفکر مغز ما در محتوای بصری و در مقایسه با محتوای نوشته شده انجام شده است . بر اساس یک مطالعه اخیر، 65 درصد از کاربران استفاده از اینترنت دانش آموزان هستند. دلیل این واقعیت این است که محتوای بصری مثل عکس و فیلم و ... در مغز به میزان 60000 برابر سریعتر انجام می شود .

تحقیقات دیگری توسط Buzz Sumo انجام شده است که نشان می دهد مردم ترجیح می دهند مقالاتی که در آنها تصاویر وجود دارد را به اشتراک بگذارند به نسبت مقالاتی که بدون تصویر هستند. این مقاله با تجزیه و تحلیل بیش از 100 میلیون مقاله گردآوری شده است . علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل نشان می دهد که مقالاتی که حاوی محتوای اینفوگرافیک، بیشترین تعداد اشتراک گذاری در مقایسه با مقالات انواع دیگر محتوا بود . به طور متوسط مقالات با  محتوای متنوع  14500 اشتراک را داشتند .

همانگونه که متوجه شدیم اینفوگرافیک ها عامل مهمی در به اشتراک گذاری مطالب هستند، ما باید یاد بگیریم چگونه از آنها استفاده کنیم تا ترافیک وب سایت ما افزایش یابد .

اینفوگرافیک ها به افراد کمک می کنند تا به راحتی چیزهای پیچیده را یاد بگیرند و این به این دلیل است که آنها بخش مهم و ضروری از استراتژی بازاریابی محتوا شده اند .

اینفوگرافیک برای وبلاگ نویسان و بازاریابان کمک کرده اند تا به مخاطبان بیشتر و گسترده تر در یک زمان کوتاهتر دسترسی پیدا کنند . در 5 سال گذشته تقاضای جستجو برای اینفوگرافیک ها با تعداد جستجوهایی که در سال 2013 به بیش از 27000 رسیده است افزایش یافته است . بین سال های 2010-2012 افزایش 800% در تقاضا برای اینفوگرافیک ثبت شده است .

در سال 2010 Kissmetrics آزمایش بر روی اینفوگرافیک ها شروع به کار کرد و در نتیجه 2512 بازدیدکننده و 41 بک لینک را ایجاد کرده اند .

با این حال اینفوگرافیک موفقیت شما را تضمین نمی کند. 2 عامل مهم وجود دارد که تعیین می کند که آیا اینفوگرافیک در افزایش به اشتراک گذاری و ترافیک برای وب سایت شما موفق خواهد بود یا نه ؟

اینفوگرافیک شما باید مربوط به کسب و کار باشد . زمانی که شما اینفوگرافیک رابه وجود می آورید باید به شدت مطالب خود را تبلیغ کنید تا ترافیک گسترده ای را برای وب سایت خود به دست بیاورید .

در این مقاله سعی کردیم تمام موارد مربوط به اینفوگرافیک موفق را به جمع آوری کنیم اعم از مبانی فناوری اطلاعات تا چگونگی استفاده موثر از آنها.

در این مقاله اطلاعاتی درباره مطالب زیر خواهید آموخت :

1.اطلاعات ضروری اینفوگرافیک

2.انتخاب یک موضوع موثر و قوی برای اینفوگرافیک

3.راه های ایجاد یک اینفوگرافیک مفید و موفق در به اشتراک گذاری

4.چگونگی طراحی و چاپ اینفوگرافیک

5.ترویج اینفوگرافیک

6.انجام تست و آزمایش بر روی اینفوگرافیک

1.اطلاعاتضروریاینفوگرافیک

ایجاد و انتشار یک اینفوگرافیک همه آن چیزی نیست که شما را به موفقیت برساند . طبق گفته های فرانچسکو فرانکی : شما باید اول تفکر اینفوگرافیکی داشته باشید .این چیزی است که فاقد اطلاعات فیزیکی است. اگر شما تفکر اینفوگرافیکی نداشته باشید این موضوع می تواند دلیل اصلی این باشد که اکثر اینفوگرافیک ها عملکرد خوبی ندارند .

برای ایجاد یک اینفوگرافیک جذاب شما باید عوامل زیر را در نظر داشته باشید :

1.استحکام مطالب

2.یک متن منحصر به فرد

3.دقت در داده های آماری

4.پیگیری

1.استحکاممطالب: همه افراد سازگاری و استحکام را دوست دارند . زمانی که یک اینفوگرافیک را ایجاد می کند باید در نظر داشته باشید که فرمت شما باید سازگاری داشته باشد . اگر شما در یک قسمت از اینفوگرافیک خود از نمودار فلوچارت استفاده می کنید سعی کنید از آنها در روند طراحی نیز استفاده کنید . همین امر برای تاریخ ترتیبی و نمودارها نیز کاربرد دارند یکی را انتخاب کنید و همان را ادامه دهید . همه ی اینفوگرافیک ها را شبیه به هم نسازید . شما مخاطبان خو را به این شیوه اشتباه میگیرید .

2. یکمتنمنحصربهفرد: شما باید مخاطبان خود را درگیر کنید. جذابیت عاطفی و احساسی بهترین راه است . شما می توانید یک داستان را به اینفوگرافیک خود اضافه کنید تا جذاب تر و آموزنده تر شود . شما حتی می توانید کاراکترهای کارتونی را در اینفوگرافیک خود اضافه کنید و یک داستان ایجاد کنید که پیام شما را در یک راه سرگرم کننده و کارآمد انتقال دهد .

3. دقتدردادههایآماری:  یک داستان جعلی را کسی باور نمی کند . درست است ؟ به همین دلیل است که شما نیاز به داده های آماری دقیق و به روز برای حمایت از داستان خود دارید . داده های آماری که شما بر روی اینفوگرافیک خود ایجاد می کنید نشان می دهد که کار شما در واقع دقیق است و از منابع معتبر می آید .

4. تحقیقوپیگیری:  برای داستانی که بر روی اینفوگرافیک خود قرار می دهید کمی تحقیق کنید تا اعتبار بیشتری را ایجاد کنید و ببینید که چگونه تجزیه و تحلیل کلی اطلاعات شما تاثیر می گذارد .

2.انتخابموضوعبرایاینفوگرافیکشما

انتخاب موضوع مناسب برای اینفوگرافیک شما، اولین چیزی است که به نظر خواننده می رسد . اگر موضوع شما جذاب نباشد خواننده های خود را همان اول کار از دست خواهید داد . در اینجا به شما نشان خواهیم داد که چگونه موضوع مناسب انتخاب کنید که نه تنها توجه خوانندگان را جلب می کند، بلکه باعث می شود همه آنها مقاله شما را بخوانند.

 موضوع مناسب انتخاب کنید . انتخاب موضوع مناسب بهترین راه برای به دست آوردن تعداد زیادی بازدیدکننده در وب سایت شماست . جایگاه خود را آنالیز کنید و ببینید چه روندی را باید پیش بگیرید . شما می توانید از برنامه هایی که گوگل در اختیار شما قرار داده روند جستجوی چیزی که مردم این روزها در گوگل دارند و در مورد آن صحبت می کنند را بدانید و با عنوان و موضوعی مناسب درمورد آن مقاله ای بنویسید و در وب سایت قرار دهید .

به عنوان مثال، اگر حرفه شما مربوط به طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت  است شما می توانید مقاله ای با این عنوان داشته باشید " در این مقاله 10  راهکار برای داشتن یک وب سایت کاربر پسند یا 10 راهنمایی سریع با هدف بهینه سازی وب سایت و زمان بارگذاری آن و ... را داشته باشید .

موضوعی را انتخاب کنید که هرگز نمیرد

خیلی دشوار است که ایده ای را داشته باشید که همیشه به روز باشد با این حال اگر این چنین مقاله بنویسید که همیشگی باشند، یک جریان نهایی جدید از بازدیدکنندگان جدید را کسب خواهید کرد .

به عنوان مثال می توانید موضوعی با عنوان " 25 روش برای یادگیری سریع " داشته باشید . دانش آموزان به دنبال راهی برای بهبود یادگیری خویش هستند. مقاله ای بنویسید با عنوان " بهبود روند یادگیری " . در این صورت بازدیدکنندگان شما هرگز از بین نمی روند .

عنوان باید بحث برانگیز باشد

گاهی اوقات انتخاب موضوع بحث برانگیز یک استراتژی خوب برای بازدیدکنندگان بیشتر است . به محض اینکه شخصی با یک موضوع بحث برانگیز روبرو می شود بلافاصله تمایل به خواندن آن دارد . انتخاب یک موضوع بحث برانگیز تضمین شده است که یک فناوری اطلاعات را به یک ماشین تولید مخاطب تبدیل کند .

مثال: چگونه می توان یک اندام ورزشکاری در یک ماه داشت ؟ یا مثلا آیا تغییرات آب و هوایی واقعی است ؟

محتوایی را انتخاب کنید که بازدید بیشتری داشته باشد

جستجو، جستجو و باز هم جستجو . بیشتر تماشا کنید و بخوانید . موضوعات باید عمیق و خاص باشند . برای پیدا کردن محتواهایی که بیشترین بازدید را داشته باشند شما می توانید از یوتیوب کمک بگیرید یا می توانید برخی از ابزارهای کشف را امتحان کنید .

از طریق تحقیق، شما می توانید اینفوگرافیک با عنوان های چشمگیر تضمین شده برای جذب کاربر ایجاد کنید. با این حال این کافی نیست. شما باید محتوایی با ارزش به اشتراک بگذارید

3.راههایایجادیکاینفوگرافیکمفیدوباارزش

پس از انتخاب موضوع مورد نظر به ایجاد یک محتوای متنی و آموزشی ادامه خواهیم داد .

یک مطلب مفید معمولا ویژگی های زیر را دارد :

1.باید بر اساس تحقیق صحیح و دقیق و به روز باشد .

2.باید حاوی نکات قابل قبول برای جذب مخاطب باشد .

 Buzz Sumo تحقیق را با تجزیه و تحلیل بیش از 100 میلیون مقاله انجام داد .

او متوجه شد که احساسات به میزان قابل توجهی به تعداد اشتراک یک مقاله کمک می کند. این تحقیق نشان داد که اطلاعات انفورماتیک جالب توجه ر مقایسه با اطلاعات اینفوگرافیک مفید است  این واقعیت می تواند به ما در ایجاد یک اینفوگرافیک کمک کند اما باید شفاف و مفید باشد .

این طرز نوشتن درصد احساساست مشترک مخاطبین را نشان می دهد .

اطلاعات مفید را پیدا کنید .

برای پیدا کردن اطلاعات مفید شما باید بدانید در کجا جستجو را انجام می دهید. در اینجا چند منبع هستند که می توانند داده های مفید و واقعی را ارائه دهند .

این تنها چند منبع برای پیدا کردن آخرین اطلاعات معتبر و مفید است . شما همچنین می توانید مقالات خود را در کاغذهای سفید ، کتاب الکترونیکی، صنعت وبلاگ داشته باشید . این آخرید تحقیقات برای پتیبانی از اینفوگرافیک شماست .

یک اینفوگرافیک خوب همیشه ساختار خوبی دارد . یک اینفوگرافیک باید حداقل یکی از ویژگی های یر را داشته باشد :

اینفوگرفیک باید توصیه های عملی را فراهم کند. اینفوگرافیک در واقع کیفیت خوب را به کاربر می آموزد تا آنها را به اشتراک بگذارند . به عنوان مثال : شما می توانید یک اینفوگرافیک بسازید و به کاربران در مورد نحوه ساختن یک وب سایت بگوئید.

اینفوگرافیک باید مطالب سرگرم کننده ارائه دهد. شما می توانید اطلاعات یک بازی سرگرم کننده را به مخاطبان خود ارائه دهید و یا ممکن است برخی از حقایق سرگرم کننده را به آنها بگوئید.

همچنین شما می توانید بخش های بیشتری را بر اساس مقدار محتوایی که باید اضافه کنید، اضافه کنید . سر فصل های مربوط به هر بخش را اضافه کنید و محتویات تحقیق شده خود را تحت این عنوان ها اضافه کنید . زمانی که بخش های جدید را اضافه می کنید مطمئن شوید که آنها برای شما ترافیک به وجود می آورند .

آخرین چیزی که شما برای یک ساختار خوب نیاز دارید استفاده از منبع است، نام منبع را بنویسید . آدرس سایت و یا نام منبع را بیان کنید .

آخرین بخش در افزایش ترافیک برای سایت شما ایجاد چند اینفوگرافیک بر روی یک موضوع و یا جایگاه است . شما می توانید استایل های متفاوتی برای ساخت اینفوگرافیک خود داشته باشید

تمام موارد ارائه شده در بالا به شما در ایجاد و ساخت یک اینفوگرافیک حرفه ای کمک کرد . شما می توانید با بهره گیری از موارد بالا طی مدت 5 دقیقه ترافیک بیشتری را به سایت خود روانه کنید .