پاپ آپ خوب است یا بد؟

پاپ آپ چیست ؟

پاپ آپ یا همان پنجره مزاحمی که در هنگام ورود به یک سایت برای شما باز می شود و اکثرا حاوی تبلیغات هستند و بدون اجازه شما باز می شوند و با کلیک بر روی آن شما را به یک سایت دیگر انتقال میدهد البته کاربران غیر حرفه ای نمیدانند چه اتفاقی افتاده و روی این پنجره کلیک می کنند اما کاربران حرفه ای به محض ظاهر شدن این پنجره آن را بسته و به کار خود ادامه می دهند.

آیا پاپ آپ فقط برای کاربران ایرانی است یا معظل جهانی می باشد؟

ما چون در ایران زندگی میکنیم و از سایت های ایرانی استفاده می کنیم یا از سایت های خارجی ولی معتبر استفاده میکنیم فکر میکنیم که پاپ آپ در کشور های دیگر وجود ندارد اما در سایت های غیر حرفه ای و کوچک و یا سایت های غیر اخلاقی و سایت هایی که در انها دانلود و آپلود وجود دارد و سایت های تبلیغاتی و کم اعتبار از پاپ آپ استفاده می کنند اما نکته ای که وجود دارد این است که تا زمانی که کاربران غیر حرفه ای و مبتدی در سطح جهانی وجود دارند پاپ آپ می تواند پول ساز باشد و توجیه اقتصادی داشته باشد.

تفاوت استفاده از پاپ آپ در کشور ما و سایر کشور ها در چیست؟

متاسفانه برای صاحبان سایت به اشتباه جا افتاده است که پاپ آپ می تواند در جایگاه سایتشان در گوگل و سئو سایت موثر واقع شود . در واقع در ایران به منظور بالا بردن رنک گوگل استفاده می شود و این کار را بسیار خوب میدانیم چرا که برای صاحبان سایت می تواند وسیله ای برای رسیدن به خواسته هایشان برای کسب جایگاه بهتر در گوگل باشد در واقع کاربر را وادار به بازدید از سایت میکنند و کاربر غیر حرفه ای را گیج میکنند و این اصلا کار درست و اخلاقی نیست اما در کشور های دیگر پاپ آپ را وسیله ای برای کسب در آمد از کاربران غیر حرفه ای میدانند.

توصیه ای که برای کاربران ایرانی داریم این است که بر روی مرورگر کروم خود یک افزونه با نام JavaScript Popup Blocker را نصب کنند و با معظل پاپ آپ مقابله کنند.

چندی پیش مخترع سیستم پاپ آپ به طور رسمی از همه کاربران دنیای وب به خاطر اختراعش عذر خواهی کرده و گفته فکر نمیکرده که با این اختراع کاربران اینترنتی را دچار زحمت کند .

اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا استفاده از پاپ آپ به سئوی سایت لطمه می زند یا خیر؟

 تمامی وب سایت هایی که از سیستم پاپ آپ استفاده می کنند به دنبال این هستند که رنک الکسا بهبود یابند در واقع سیستم پاپ آپ bounce rate  بسیار بالایی دارد اما همین bounce rate  بالا به جذابیت سایت لطمه شدیدی وارد می کند و مدیر سایت باید متقبل هزینه های زیادی باشد چرا که اگر صفحه فرود پاپ آپ صفحه اصلی سایت باشد یا صفحه ای باشد که حجم بالایی دارد پهنای باند بسیار بالایی را اشغال میکند و همین باعث هزینه زیادی می شود همچنین غیر قابل جبران می باشد به دلیل آزاری که به کاربران می دهد .