هاست اشتراکی رایگان

زمانی که برای اولین بار هاست اشتراکی رایگان متولد شد بسیاری بر این باور بودند که هاست اشتراکی رایگان توانایی راه اندازی یک سایت جدید را دارد . در ادامه این مقاله خواهیم خواند :
هاست اشتراکی رایگان چیست ؟
هاست اشتراکی مستلزم پرداخت هزینه است و هیچ کس نمی تواند بر این مدعا باشد که سرویس هاست اشتراکی رایگان ارائه می دهد با این حال برخی شرکت های میزبانی وب به منظور تبلیغ و جذب افراد آنهم یک هاست فوق العاده اولیه در زمینه وب ارائه می دهند به همین دلیل محدودیت های فراوانی دارد . 
هاست اشتراکی رایگان فقط و فقط به منظور تبلیغات و جذب مشتری ارائه می شود . 
هاست اشتراکی رایگان معایب بسیاری را شامل می شود که به اختصار در اینجا بیان می شود .
منابع سخت افزاری بسیار ضعیفی دارد
روش تخصیص منابع سخت افزاری در سیستم هاست اشتراکی رایگان کاملا ناعادلانه است و دلیل این بی عدالتی اشتباه بودن نظریه هاست اشتراکی رایگان است . کمبود منابع سخت افزاری موجب می شود تا سایت از دسترس خارج شود و همین باعث نابودی سایت می شود به این دلیل شما نمی توانید به اندازه نیاز از RAM , CPU و همچنین پهنای باند سرور استفاده نمایید .
تبلیغات اجباری در هاست اشتراکی رایگان
یکی از عوامل به وجود آمدن هاست اشتراکی رایگان تبلیغات اجباری است . اما این تبلیغات اجباری برای سایتی ارزش دارد که توانایی تولید محتوا و یا ارائه سرویس قدرتمندی را نداشته باشد .
یک هاست اشتراکی رایگان به دلیل محدودیت های سخت افزاری و نرم افزاری نمی تواند برای یادگیری برنامه نویسی وب و یا تمرین مناسب باشد . پس چه باید کرد ؟ بهترین کار استفاده از روش Localhost و نصب نرم افزار XAMPP می توانید یک سرور را بر روی سیستم خود شبیه سازی کنید .
تنها راهی که می خواهند از یک سرویس رایگان استفاده کنند استفاده از سرویس های وبلاگدهی رایگان است . این سرویس ها از امنیت بالاتری برخوردار هستند اما مابین سیستم های وبلاگدهی و سرویس هاست اشتراکی رایگان یک تفاوت وجود دارد و آن این است که در سیستم وبلاگدهی رایگان به شدت مراقب وبلاگ های کاربران است و اگر وبلاگ یا وبلاگهایی در دسترس نباشند سرمایه گذاران این سیستم ها به شدت ضرر می کنند اما در سیستم هاست اشتراکی رایگان هر چقدر تعداد بازدید کننده های ناموفق یک وب سایت بیشتر باشد شانس شرکتی که میزبانی وب  برای فروش سرویس های هاست بیشتر است . پس همین یک تفاوت که در اینجا بیان شد نشان دهنده این است که سرویس وبلاگ دهی رایگان به مراتب بهتر از سرویس هاست اشتراکی رایگان است .