موزیلا فایر فاکس کوانتوم منتشر شد

موزیلا فایر فاکس سریعترین مرورگر خود را با نام فایر فاکس کوانتوم منتشر کرد

موزیلا فایر فاکس سریعترین مرورگر

جدیدترین مرورگر موزیلا فایر فاکس که از فاز بتا خارج شده و هم اکنون برای استفاده عموم قرار دارد.

ادعای موزیلا این است که موزیلا کوانتوم به نسبت موزیلای قدیمی سرعت دوبرابری دارد و این یعنی موزیلا فایر فاکس کوانتوم سریعترین مرورگری است که تاکنون وجود داشته است.

نسخه جدید موزیلا فایر فاکس شامل یک رابط کاربری بسیار ساده و شکیل می باشد همچنین امکان شخصی سازی نوار تولبار را نیز برای کاربر فراهم آورده است و نیز می توانید به حالت شب و دیگر قابلیت های قدیمی فایر فاکس نیز دسترسی داشته باشید .

موزیلا فایر فاکس در تست های سرعتی که داشته موفق شده رقیب قدرتمندش گوگل کروم را نیز پشت سر بگذارد. اما فقط سرعت بالای فایر فاکس کروم نیست که باعث برتری این مرورگر نسبت به گوگل کروم شده است مصرف کمتر رم در موزیلا فایر فاکس کروم نیز یک قابلیت دیگر این مرورگر می باشد و این بسیار مورد انتقاد کاربران مرورگر گوگل کروم بوده است . اما با وجود رقابتی که بین این دو مرورگر یعنی گوگل کروم و موزیلا فایر فاکس می باشد موزیلا فایر فاکس از کروم به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده کرده است . و این در حالی است که در سال های اخیر موزیلا فایر فاکس از یاهو به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده می نمود و کروم و بینگ را به عنوان گزینه های جایگزین مطرح می کرد .

باشد موزیلا فایر فاکس از کروم به عنوان مرورگر پیش فرض خود استفاده کرده است

یکی دیگر از قابلیت های فایر فاکس کوانتوم می توان به حالت مرور مخفی اشاره نمود و این یعنی تاریخچه مرور وب سایت ها را در خود ذخیره نمی کند همچنین به طور پیش فرض ترکرهای تبلیغاتی را نیز مسدود می کند و شما در امان ردیابی توسط آنها خواهید بود.

پروژه توسعه فایر فاکس در حدود یک سال به طول انجامید که در این پروژه 700 برنامه نویس به صورت داوطلبانه شرکت داشته اند.