معرفی پلاگین گوگل سئو

پلاگین ها افزونه هایی هستند که در بهینه سازی سایت تاثیر زیادی دارند. برای بهینه سازی سایت و همچنین تصحیح محتواهای تکراری می توان از پلاگین ها استفاده کرد. پلاگین گوگل سئو می تواند وب سایت را بهینه کرده و رتبه آن را در موتورهای جستجو ارتقا دهد. پلاگین ها به منظور بهبود برنامه های مختلف استفاده می شوند. 

از جمله این پلاگین ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

WordPress SEO

پلاگین Wordpress SEO به عنوان یکی از بهترین پلاگین های وردپرس شناخته شده که می تواند مسئولیت هایی همچون نقشه XML سایت، صفحه اصلی/ ارسال ها/ عنوان صفحه به صورت حرکت حلزونی، Breadcrumb، یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی، اصلاح فایل های Robots.txt و htaccess را بر عهده بگیرد.

 All in One SEO Pack

پلاگین All in One SEO Pack، می تواند لینک های پیشرفته را ساخته و لینک صفحات ناوبری را تنظیم کند. این پلاگین در API ساخته شده و همانند سایر پلاگین ها می تواند دسترسی و قابلیت های وبمستر را در تنظیم و مدیریت سایت افزایش دهد. این پلاگین می تواند سایت را برای تجارت الکترونیک بهینه کند. علاوه بر این امکان، حفظ امنیت سایت ، پشتیبانی از نصب سبک CMS وردپرس، بهینه سازی اتوماتیک عناوین سایت برای گوگل، تولید اتوماتیک وار تگ های متا و جلوگیری از محتواهای تکراری موجود در وبلاگ وردپرس از جمله امکانات پلاگین All in One SEO Pack می باشد. در این پلاگین می توان هر عنوانی را لغو و به جای آن توضیحات متا را قرار دارد. همچنین پلاگین All in One SEO Pack  با سایر پلاگین ها از قبیلAuto Meta و Ultimate Tag Warrior سازگاری بیشتری دارد.

 SEO Friendly Images

پلاگین SEO Friendly Images به منظور  SEOسایت استفاده می شود. در این پلاگین تمامی تصاویر به همراه alt و ویژگی های TITLE به طور خودکار بروزرسانی می شوند. در صورتی که فرصت کافی جهت تنظیم قسمت های ALT و TITLE  برای تصاویر را نداشته باشید، می توانید از این پلاگین استفاده کنید . در واقع پلاگین SEO Friendly Images می تواند تمامی ویژگی های مورد نظر را اضافه کند که به صورت قرار دادن کلمات کلیدی در فیلدهای مورد نظر است. همچنین از طریق آن می توان W3C/xHTML را ارسال کرد. اگر چه برخی بر این نظرند که ویژگی TITLE تاثیر زیادی بر بهینه سازی ندارد، اما به دلیل توضیحات و اهمیت آن برای بازدیدکنندگان، می تواند به یکی از فاکتورهای مهم بهینه سازی تبدیل شود.

Platinum SEO Pack

پلاگین Platinum SEO Pack از دیگر افزونه های مهم برای بهینه سازی وب سایت به شمار می رود. این پلاگین می تواند تمامی پست ها و عناوین صفحات را برای گوگل بهینه سازی کند. همچنین پلاگین Platinum SEO Pack می تواند تگ های متای مرتبط را برای گوگل سئو کرده و از مطالب تکراری در سایت جلوگیری کند. کاربران از طریق این پلاگین می توانند تمام توضیحات متا و کلمات کلیدی را تنظیم یا لغو کنند. همچنین پلاگین Platinum SEO Pack قابلیت سازگاری با سایر پلاگین هایی همچون Auto Meta، Ultimate Tag Warrior و ... را دارد.

Hammy

از طریق پلاگین Hammy می توان تصاویر را بهینه سازی کرد. به این صورت که پلاگین Hammy می تواند با توجه به حجم مطالب و محتواها، سایز تصاویر را نیز مشخص کند. این کار باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و در نتیجه بهینه سازی آن می شود.

CW Image Optimizer

پلاگین CW Image Optimizer به منظور کاهش حجم تصاویری است که با کیفیت بالا هستند و حجم آنها نیز بر وزن سایت فشار وارد می کند. در این صورت پلاگین CW Image Optimizer می تواند به راحتی تصاویر را کم حجم کرده بدون اینکه از کیفیت آنها بکاهد. 

7. EWWW Image Optimizer

پلاگین EWWW Image Optimizer نیز شباهت زیادی به پلاگین قبل دارد و به منظور کاهش حجم تصاویر بدون کاهش کیفیت آنها، استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های مهم این پلاگین، راه اندازی سایت با سهولت بیشتر است.