معرفی نرم افزار سئو سایت

SEO سایت به بخش های فنی، امنیتی و تولید محتوا ختم می شود. در بخش محتوا می توان بدون نرم افزار، محتواها را مطابق با الگوریتم های گوگل بهینه سازی کرد. در حالی که دیگر قسمت های سایت به نرم افزارهای خاصی نیاز دارند. در زیر به معرفی چندین نرم افزار سئو سایت می پردازیم.

نرم افزار WEB CEO

برای افزایش تعداد بازدیدکننده ها در سایت، می توان از نرم افزار web ceo استفاده کرد که موجب بالا رفتن رنک سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو می شود. همچنین از طریق این نرم افزار می توان تمامی صفحات وب سایت را آنالیز و موقعیت و رتبه آن را در موتورهای جستجو بررسی کرد. در حال حاضر web ceo، به عنوان یکی از نرم افزارهای بهینه سازی وبلاگ ها به شمار می رود. از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به محبوبيت در سايت الكسا، کسب كلمات كليدي بسيار مهم، قابلیت نصب بر روی انواع ویندوز و ... اشاره کرد.

نرم افزار iBusiness Promoter

نرم افزار Internet Business Promoter، با نام مخفف، IBP به عنوان یکی از نرم افزارهای قدرتمند برای سئوی سایت به شمار می رود که از طریق آن می توان وب سایت را به همه موتورهای جستجو معرفی کرد. به این صورت که با ثبت سایت و ایندکس شدن صفحات آن در موتورهای جستجو می توان رتبه بالاتری را کسب کرد و از این طریق تعداد بازدیدکننده های سایت را افزایش داد. از طریق این نرم افزار می توان به راحتی سایت را بررسی و آنالیز کرد و در صورتی که مشکلی در آن ایجاد شده باشد، از قبیل وجود تگ های HTML اشتباه، ورود لینک های اشتباه به سایت، لینک های شکسته و می توان به راحتی آن ها را برطرف کرد. استفاده و کار با نرم افزار IBP به راحتی انجام می شود و حتی وبمسترهای مبتدی نیز می توانند از آن استفاده کنند. از دیگر ویژگی های مهم این نرم افزار، سازگاری با تمامی ویندوزها می باشد.

نرم افزار SEO Suite

نرم افزار SEO Suite یا SEO PowerSuite، جهت بهینه سازی و سئو وب سایت استفاده می شود. در این نرم افزار یک بخش مهم با نام Rank Tracker وجود دارد که از طریق آن می توان کلمات کلیدی مهم را بررسی کرد و در صورتی که سایت با مشکلی مواجه شود، وبمستر از طریق نرم افزار SEO Suite  از آن مطلع می شود. همچنین صفحاتی که رتبه بالاتری می گیرند نیز از طریق این نرم افزار قابل شناسایی هستند. از دیگر امکانات نرم افزار SEO Suite می توان به امکان بررسی وضعیت محتوا، بررسی کلمات کلیدی، مدیریت لینک های ورودی خروجی، لینک سازی، پشتیبانی از موتور جستجوگر API، پشتیبانی از تعداد نامحدود وب سایت و تعداد نامحدود کلمه کلیدی، انعطاف پذیری و امکان شخصی سازی بالا، امکان ذخیره سازی پروژه، ارائه گزارشات به وب، امکان گزارش گیری، ارائه گزارشات زمانبندی شده، امکان پرینت گزارشات و ... اشاره کرد.

نرم افزار Website Auditor

نرم افزار Website Auditor به منظور تجزیه و تحلیل سایت استفاده می شود که قابلیت تحلیل صفحات سایت را دارد. این کار می تواند به محض شروع به کار انجام شود. در صورتی که در قسمتی از سایت مشکلاتی از قبیل خطای 404، لینک های شکسته، Html error و ... وجود داشته باشد، همه را می توان از طریق نرم افزار  Website Auditor شناسایی کرد. بنابراین این نرم افزار به تمامی قسمت های سایت سر می کشد و می تواند مشکلات آن را برای وبمستر مشخص کند. 

نرم افزار SEO SpyGlass

نرم افزار SEO SpyGlass به منظور پیدا کردن رتبه سایت در موتورهای جستجو استفاده می شود. این نرم افزار به صورت محرمانه عمل می کند و حتی می تواند مرحله سئو و بهینه سازی وب سایت را نیز مشخص کرده و به وبمستر نشان دهد. بنابراین از طریق آن می توان گام های بعدی را برای سئو و بهینه سازی سایت مشخص کرد.

نرم افزار LinkAssistant

این نرم افزار به طور اختصاصی به قسمت لینک ها می پردازد. از طریق آن می توان تمامی لینک هایی که از سایت خارج و یا از سوی سایت های دیگر وارد صفحات شده را شناسایی کرد. همچنین می توان میزان ترافیکی که از طریق لینک ها وارد سایت می شود را اندازه گیری کرد.