طراحی وبسایت ارزان قیمت

ضرورت طراحی سایت

شکل گیری شاخه جدیدی در علم اقتصاد و مدیریت با نام «تجارت الکترونیک»، بیانگر اهمیت کسب و کارهای اینترنتی است. به عبارت دیگر با افزایش روز افزون کاربران اینترنتی، طراحی سایت بیش از پیش ضرورت و اهمیت پیدا کرده است. به این معناست که این روزها تمامی شرکت ها برای شناخته شدن و معرفی محصولات خود به یک کانال ارتباطی نیاز دارند. شبکه اطلاع رسانی اینترنت نیز بدون محدودیت زمانی و مکانی در خدمات مدیران شرکت ها قرار می گیرد.

مدیران شرکت ها می توانند از طریق اینترنت با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کرده و آنها را به سمت محصولات خود جذب کنند.  فعالیت در اینترنت به اشکال مختلفی انجام می شود که از جمله می توان به راه اندازی وبلاگ، کمپین در شبکه های اجتماعی و طراحی وب سایت اشاره کرد. البته قبل از هر کاری توصیه می شود، یک سایت راه اندازی و به دنبال آن سایر فعالیت های مرتبط نیز انجام شود.

مزایای طراحی سایت برای شرکت ها

هنگامی که یک شرکت برای طراحی سایت اقدام می کند، میتواند از طریق آن تمامی محصولات و خدمات خود را در قالب محتوا در اختیار مصرف کاربران اینترنتی قرار دهد. محتواهایی که در سایت ها بارگذاری می شوند به شکل متن های نوشتاری، تصویر، فایل های صوتی، کلیپ های ویدئویی و ... هستند که مشتریان با برند و نام تجاری یک محصول و همچنین خصوصیات و ویژگی های آن آشنا می شوند.

علاوه بر این مدیران شرکت ها می توانند از طریق راه اندازی سایت، تمامی محصولات جدید خود که به تازگی در بازار عرضه کرده اند را به مشتریان معرفی و یا اخبار و اطلاعات مربوط به شرکت را منتشر کنند. برقراری ارتباط با مشتریان و دریافت شکایت ها، نظرات و انتقادات آنها می تواند بدون واسطه، از طریق وب سایت انجام شود. اما با تمام مزایایی که طراحی سایت دارد، طراحی آن برای همه امکانپذیر نیست و ممکن است از نظر اقتصادی برای برخی از مشتریان مقرون به صرفه نباشد.

راه اندازی وب سایت ارزان قیمت

با توجه به اینکه راه اندازی وب سایت برای همه شرکت ها ممکن نیست و از سوی دیگر، برخی از افراد به صورت شخصی و در یک محیط کوچک فعالیت می کنند که هزینه کافی برای طراحی سایت را ندارند، طراحی سایت ارزان اهمیت پیدا می کند. گاهی ممکن است برخی افراد به دنبال طراحی وبلاگ باشند. اگر چه وبلاگ ها نیز می توانند به افزایش بازدهی کسب و کارها کمک کند، اما تاثیر آنها به اندازه وب سایت ها نیست. برای طراحی وب سایت ارزان قیمت راه های مختلفی وجود دارد. در واقع قشر کم درآمد نیز می توانند با استفاده از برخی اِلمانها، درخواست سایت های ارزان قیمت را داشته باشند.

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت در حالت کلی با توجه به فاکتورهای مختلفی انجام می شود. طراحی یک سایت حرفه ای تمام عیار، به طور حتم نیازمند صرف هزینه های زیادی است. این هزینه ها به عنوان دستمزد برنامه نویسی و طراح سایت و همچنین خرید هاست، فضا، قالب و ... پرداخت می شوند. در عین حال می توان از سایت های ارزان قیمت نیز صبحت به میان آورد. در این سایت ها بسیاری از ماژول های اضافه حذف شده و از سوی دیگر، از المانهای جایگزین و ارزان قیمت استفاده می شود. به طور کلی برای طراحی سایت ارزان می توان به شکل زیر عمل کرد:

افزونه ها یکی از بخش های مهم سایت هستند که در زمان طراحی سایت نصب می شوند. اما وجود آنها ضرورتی ندارد و می توان سایت را بدون وجود افزونه نیز طراحی کرد. با صرف نظر از افزونه ها می توان هزینه طراحی سایت را تا حد زیادی کاهش داد. البته چشم پوشی از نصب افزونه، موجب کاهش رتبه وب سایت می شود. برای مثال هیچ مکان مجزایی جهت تعریف کلمات کلیدی برای گوگل وجود ندارند.

قالب هایی که برای سایت استفاده می شوند، به دو صورت هستند. قالب هایی که توسط برنامه نویسان طراحی می شوند و قالب هایی که آماده و از پیش طراحی شده هستند. قالب های آماده ارزان قیمت‏اند و برای کاهش هزینه ها در زمان راه اندازی سایت می توان از آنها استفاده کرد.

سیستم های مدیریت محتوای دیگری تحت عنوان سایت سازها نیز ارائه شده که از فاکتورهای طراحی یک سایت ارزان قیمت است که از چند بخش طراحی سایت، آموزش، پشتیبانی و هاست تشکیل شده است. در صورت استفاده از این سیستمهای مدیریت محتوا، می توان مشکلات ناشی از سیستم های آماده را از بین برد.