سوالات متداول در مورد جاوا اسکریپت و پیوندها

سوالات زیادی در خصوص جاوا اسکریپت و پیوند ها پرسیده و خیلی از این سوالات در کنفرانس های تخصصی و انجمن ها پاسخ داده می شود. کارشناسان شما در پیام آوران پارسیان مهم ترین سوالاتی که مطرح شده را با هم بررسی کرده و به آن ها پاسخ می دهیم.
باتوجه به سوالاتی که توسط مردم پرسیده شده است، تصمیم گرفتیم آن سؤالات و جواب های خود را به همراه سایر سؤالات متداول در مورد موضوع پیوندها و JavaScript منتشر کنیم.

سوالات متداول در خصوص JavaScript

سوالات متداول در خصوص JavaScript

چه نوع پیوندهایی را می توان Googlebot کشف کرد؟

Googlebot HTML یک صفحه را تجزیه می کند، به دنبال پیوندهایی برای یافتن URL های صفحات مرتبط برای خزیدن است. برای کشف این صفحات، باید پیوندهای خود را به لینک های واقعی HTML تبدیل کنید.

چه نوع URL هایی برای Googlebot مناسب نیست؟

Googlebot URL ها را از ویژگی href پیوندهای شما استخراج می کند و سپس آن ها را برای خزیدن ضبط می کند. این بدان معنی است که URL باید قابل حل باشد یا به سادگی قرار گیرد: URL هنگام قرار دادن در نوار آدرس یک مرورگر باید کار کند.

آیا استفاده از JavaScript برای ایجاد و inject links اشکال ندارد؟

تا زمانی که این پیوندها مطابق دستورالعمل های مدیر وب ما و موارد فوق، معیارها را رعایت کنند، بله.
هنگامی که Googlebot صفحه ای را ارائه می دهد، JavaScript را اجرا می کند و سپس پیوندهای تولید شده از JavaScript را نیز کشف می کند. شایان ذکر است که کشف پیوند می تواند دو بار اتفاق بیفتد: قبل و بعد از اجرای JavaScript ، بنابراین داشتن پیوندهای شما در پاسخ اولیه سرور به Googlebot اجازه می دهد تا لینک های شما را کمی سریعتر کشف کند.

آیا Googlebot URL های شکسته را درک می کند؟

URL های شکسته، همچنین به عنوان "URL های هش" شناخته می شوند، از نظر فنی خوب هستند، اما ممکن است به روشی که شما با Googlebot انتظار دارید کارایی نداشته باشند. گاهی اوقات توسعه دهندگان تصمیم می گیرند از قطعات با جاوا اسکریپت JavaScript استفاده کنند تا محتوای مختلف از آنچه در صفحه است را بدون قطعه بارگذاری کنند. این چیزی نیست که قطعات برای Googlebot ساخته شده اند و کار نمی کنند.

آیا Googlebot هنوز از برنامه AJAX crawling استفاده می کند؟

طرح خزیدن AJAX مدت ها است که کاهش یافته است. برای صفحات خود به آن اعتماد نکنید. توصیه این امر استفاده از API History و انتقال برنامه های وب خود به URL هایی است که برای بارگذاری مطالب مختلف به قطعات متکی نیستند.

آشنایی بیشتر با JavaScript ها

آشنایی بیشتر با JavaScript ها