سند باکس گوگل (Google SandBox)چیست؟

سندباکس گوگل یا Google Sandbox  قبل از هر چیزی یک تئوری تجربی ست .اگر از افرادی هستید که به سئوی سایت خود اهمیت می دهید و یا فروم های تخصصی را مشاهده کرده باشید قطعا با google sandbox مواجه شده اید . برخلاف الگوریتم های پاندا و پنگوئن وبمستران هیچ گاه وجود آن را قبول یا رد نکرده اند .

اگر بخواهیم کاربرد گوگل سندباکس را بگوییم در واقع توضیحی برای پیشرفت کند دامنه های جدید می باشد . بر اساس google sandbox از زمانی که شما یک دامنه را در گوگل راه اندازی می کنید در فاصله بین 1 تا 4 ماه در sandbox گوگل قرار می گیرد تا از کیفیت محتوایی که شما درون سایت قرار می دهید مطمئن شود و زمینه اصلی تخصص و کار شما را مشخص نماید .

سند باکس گوگل را می توان همان زمین های شنی نامید که کودکان 1 تا 4 سال را در آن قرار می دهند تا در امنیت کامل به بازی با دوستان خود بپردازند . دلیل استفاده از این عبارت این است که سندباکس گوگل برای دامنه های خردسال و نوپا فعال می شود .

گوگل سندباکس همان زمین شنی کودکان است

چه زمانی سایت شما از سندباکس خارج می شود؟

درست زمانی که گوگل نسبت به سایت شما و محتوای آن شناخت کافی پیدا کرد از سندباکس خارج می شود و در جایگاه اصلی خود قرار می گیرد . البته شما می توانید این زمان را کاهش دهید . اگر می پرسید چگونه ؟ به شما باید بگوییم که شما با تولید محتوای با کیفیت می توانید این زمان را کمتر کنید با فعالیت در شبکه های اجتماعی و همچنین کسب لینک های معتبر و مرتبط 

.

کاربرد سندباکس گوگل در چیست؟

سند باکس از اوایل سال 2004 و با تغییرات اساسی که در الگوریتم های گوگل پیدا شد و با هدف جلوگیری از پیشرفت سایت های اسپمر انجام شد . با این روش دیگر نمیتوان سایت های جدید را به سرعت در صفحه اول نتایج گوگل نشان داد و با امتحان کردن استراتژی های جدید الگوریتم های گوگل را فریب داد .

در صورت مشاهده بازدید از سایت خود در یک روز که به یک میزان دوبرابری رسیده اید می توانید متوجه شوید که در آن زمان دیگر در سند باکس گوگل قرار ندارید و از آن خارج شده اید .

به این نکته توجه داشته باشید که سندباکس گوگل را جزو الگوریتم های تنبیهی قرار ندهید و به آن معنی اسپم شناخته شدن سایت شما را قرار ندهید، سند باکس در واقع راهی برای جلوگیری از رشد قارچ گونه اسپمرها در فضای اینترنت است. البته قرار گرفتن در سندباکس گوگل برای همه سایت ها نیست و سایت های زیادی هستند که با این مشکل مواجه نمیشوند.

از کجا می توان فهمید که در سند باکس گوگل قرار داریم ؟

قبل از هر چیزی با قرار دادن site: آدرس دامنه مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید . اگر هیچ نتیجه ای را نیافتید این به این معنی است که گوگل به طور کلی سایت شما را ایندکس نکرده است و احتمال بازدید کاربر از سایت شما وجود ندارد اما اگر گوگل صفحاتی که مد نظر شما می باشد را ایندکس کرده باشد اما جایگاه خوبی برای کلمات کلیدی تان ندارید یعنی اینکه شما در سند باکس قرار گرفته اید .

 از سوالاتی که وبسمتران اغلب می پرسند این است که چرا سایت من در یک اول که سایت راه اندازی شد جایگاه مناسبی داشته اما به یکباره افت کرده است ؟

 در اصطلاح ماه عسل گوگل که به آن google honeymoon  نیز گفته می شود برای سایت هایی که تازه تاسیس شده اند و یا حتی سایت هایی که قدیمی هستند اما صفحات جدیدی دارند نیز صدق می کند . 

در زمان ماه عسل گوگل شما خیلی سریع می توانید به یک جایگاه بالا در گوگل دست پیدا کنید اما در این مدت روبات های گوگل برخورد کاربران را با سایت شما و یا حتی ضریب بازگشت شما را مورد بررسی قرار می دهند که رتبه نهایی سایت شما را تاثیر خواهند داشت .