راهکارهای افزایش ترافیک جستجو گوگل

این 7 نکته را برای به دست آوردن ترافیک جستجوی بیشتر فراموش نکنید

ترافیک جستجو گوگل برای کسب و کارهای آنلاین و تبلیغات در فضای مجازی اهمیت بسیاری دارد. شما با افزایش ترافیک بازدید سایت خود نه تنها می توانید بیزینس و تجارت خود را معرفی کنید، بلکه فرصتی را برای تبلیغ کردن دیگر برندها خواهید داشت که خود به افزایش درآمد منجر می شود. در نتیجه اگر می خواهید از آخرین راهکار افزایش نرخ ترافیک گوگل و موتور جستجو مطلع شوید، این نوشته را بخوانید.

نکاتی برای افزایش جستجو گوگل

نگاهی به مفهوم ترافیک جستجو گوگل

ترافیک جستجو یکی از مهمترین مسائل کسب و کارهای آنلاین است. شما می توانید با افزایش نرخ جستجوی سایت خود نه تنها مطالب خود را به مشتری نشان دهید، بلکه در صفحه اول گوگل همیشه جای خود را داشته باشید. این مهم به مرور تجارت شما را مطرح کرده و بر سر زبان ها خواهد انداخت. اما حالا سوال مهم اینجاست که ما چه روش هایی را می توانیم برای افزایش نرخ جستجوی گوگل سایت پیاده کنیم و تا کجا مجاز هستیم که از این روش ها استفاده کنیم.

گام اول، انتخاب کلمات کلیدی مناسب

به عنوان گام اول در افزایش ترافیک جستجو گوگل شما باید کمپین سئوی اختصاصی خود را داشته باشید. برای این مهم باید از تیم بازاریاب و متخصص خود بخواهید که لیستی از کلمات کلیدی مهم و پرکاربرد تجارت شما ارائه دهند. در مرحله بعد باید این کلمات کلیدی را مرور کرده و اگر می خواهید مهمترین آنها را انتخاب کنید. با انتخاب کلمات کلیدی مهم تیم سئو باید کمپین اختصاصی را راه اندازی کرده و وارد پروژه تولید محتوای با کیفیت شوید. شما باید برای سایت محتوای متنی، تصویری و صوتی مناسب را با کلمات کلیدی منتخب تهیه کرده و اولین گام  را برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بردارید. فراموش نکنید که پیدا کردن کلمات کلیدی پرکاربرد و مهم مورد استفاده مشتریان یکی از کلیدهای اصلی افزایش نرخ جستجو برای سایت شما است.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

سئوی سایت را فراموش نکنید

سئوی سایت یکی دیگر از روش های اصلی برای افزایش ترافیک جستجو گوگل است. البته منظور ما اینجا از سئوی سایت، سئوی داخلی است. سئوی داخلی در واقع به شما کمک می کند تا رتبه و ترافیک سایت را افزایش داده و جایی در صفحه اول جستجوهای گوگل داشته باشید. بر همین اساس شما بعد از تولید محتوای مناسب و قابل انتشار باید با افزونه های سئوی داخلی سایت خود را ارتقا داده و در رقابت با دیگر همکاران جایی را در نرخ جستجو داشته باشید.

داشتن سئو مناسب برای افزایش جستجو

افزایش نرخ جستجوی گوگل با کلمات کلیدی رقیب

در مورد افزایش ترافیک جستجو گوگل به خاطر داشته باشید که باید کلمات کلیدی رقبا را هم آنالیز کنید. این تحلیل به شما کمک می کند تا بدانید رقیبان بر روی چه کلماتی تمرکز کرده و چه استراتژی هایی را دنبال می کنند. به این ترتیب حتما یک قدم از آنها جلو خواهید بود. از تیم بازاریاب و تولید محتوای خود بخواهید که تحلیل کلمات کلیدی رقیب را انجام داده و در صورت نیاز در آن زمینه تولید محتوا کنند. این روش اگرچه فضایی رقابتی دارد، ولی برای بهبود ترافیک جستجو گوگل بسیار کاربردی و ضروری است.

افزایش ترافیک جستجو با کلمات کلیدی مناسب

پرسش و پاسخ را برای بهبود ترافیک جستجو گوگل

پرسش و پاسخ با مشتریان را همیشه به عنوان یکی از گام های مهم افزایش ترافیک جستجو گوگل در نظر بگیرید. اما علت چیست؟ برنامه ریزی برای پاسخ به سوالات مشتریان می تواند به افزایش درآمد منجر شود. زیرا اگر شما بتوانید در پاسخ سوالات مشتریان به عنوان روشی رایگان، به آنها پاسخ داده و یا مشکلاتی را که در رابطه با تخصص کاری شماست برطرف کنید، این مهم می تواند شما را مطرح کند. حضور در شبکه های اجتماعی، تبلیغات در فضای مجازی و ارتباط نزدیک با مشتری یکی دیگر از روش های پی بردن به گرایش، رفتار و نیاز بازاری مشتری است که برای استراتژی های آینده کاربردی خواهد بود.

گذاشتن پرس و پاسخ برای صفحات سایت

به روز رسانی مرتب سایت 

به عنوان نکته آخر در زمینه افزایش ترافیک جستجو گوگل همیشه به خاطر داشته باشید که سایت شما نیازمند به روز رسانی مداوم و همیشگی است. به این ترتیب شما باید به طور دائم محتواهای متنی و تصویری خود را چک کرده و مطالب قدیمی را حذف کنید. در مرحله بعد باید از تیم متخصص بخواهید که محتواهای جدید با تحلیل های به روز تر را برای بارگذاری در سایت، تولید کنند.

در این مرحله از تحلیل رقبای خود غافل نشده و حتما مطالب جدید، ترندهای بازار و تحلیل رفتار مشتری را اولویت به روز رسانی سایت قرار دهید. همانطوری که می دانید به مرور زمان و افزایش بازدیدها سرور و هاست شما پاسخگوی حجم بالای کاربران نخواهد بود، در نتیجه اگر می خواهید در ترافیک جستجو گوگل تنزل نداشته باشید، به سرورهای خود و هاست نیز توجه کنید. قالب سایت و شکل ظاهری نیز نه تنها باید مرتبط با تجارت شما باشد، بلکه باید از وقایع روز نیز تاثیر بپذیرد. برای همین مهم تیم خوبی از گرافیست ها و هنرمندان داشته باشید تا به صورت پیوسته در این زمینه فعال باشند و بتوانند تصاویر و قالب های جدید طراحی کنند.

افزایش بازدید کاربران نه تنها ترافیک جستجو گوگل را برای سایت شما بهبود می دهد بلکه  در زمینه تبلیغات به مثابه یک اهرم عمل می کند. با افزایش درآمد از این طریق شما می توانید به مرور بیزینس خود را گسترش داده و چشم اندازهای نوینی داشته باشد. برای رسیدن به این اهداف مهم هرگز این مسئله را دست کم نگرفته و حتما از متخصصین امور بازاریابی و تولید محتوا کمک بگیرید تا بتوانند همواره برای حرکت رو به پیشرفت به بیزینس شما یاری برسانند. بازاریابی و مارکتینگ علم و تخصصی در حال تغییر است. برای این مهم همواره مطالعه کرده و حتما سایت و بیزینس خود را به روز و آپدیت نگه دارید.