راز لوگو و ریشه کلمه وایو VAIO شرکت سونی چیست

راز لوگو وایو و ریشه کلمه وایو VAIOشرکت سونی در چیست ؟
سونی وایو، برند ایده آل افرادی است که قصد خرید لپ تاپ را دارند، چرا که دارای کیفیت ساخت بالا و زیبایی منحصر به فردی  است اما به دلیل هزینه بالایی که دارد هر کسی قدرت خرید ندارد . در ادامه این مقاله در مورد ریشه و پیام وایو خواهید خواند :
ریشه کلمه وایو VAIO
کلمه VAIO در ابتدا مخفف 4 کلمه Video Audio Integrated Operation بود اما در سال 2008 با تغییر کلمات در معنی لوگو نیز تغییرات حاصل شد و به Video Audio Intelligent Organizer  تغییر کرد .
ایده ی لوگوی وایو توسط آقای Teiyu Goto که در شرکت سونی وظیفه ناظر کیفیت طراحی محصولات وایو شرکت سونی در توکیو را داشت شکل گرفت و به عنوان خالق لوگوی وایو VAIO برگزیده شد . 
لوگوی VAIO از تلفیق دو دنیای دیجیتال و آنالوگ ساخته شد پس دارای دو مفهوم است . اولین مفهوم اینکه VAIO شبیه به کلمه Violet یعنی بنفش است و به همین دلیل است که شرکت سونی بسیاری از لپ تاپ های خود را در طیف رنگی بنفش تولید می کند .
و مفهوم دوم اینکه صدای بالا آمدن برخی از لپ تاپ های وایو همانند فشردن کلید های V,A,I,O روی تلفن است .
پیام لوگوی وایو VAIO
در طراحی لوگو مفهومی وجود دارد که به پیام پنهان یا Hidden Message معروف می باشد . این یعنی اینکه طراح لوگو به شکلی از المنت های گرافیکی استفاده کند که حامل پیام باشد اما به راحتی نتوان متوجه این پیام شد . لوگوی وایو هم مانند بسیاری از لوگوها حامل پیام مخفی است . حروف A, V نشان دهنده سیگنال آنالوگ است و حروف I , O نشان دهنده سیگنال دیجیتالی است و ترکیب زیبایی از خلاقیت ذهنی و تایپوگرافی ست .