دریافت دفترچه راهنما از گوگل در مورد جرایم گوگل( Penalty)

 آیا تاکنون از گوگل دفترچه راهنمایی دریافت کرده اید ؟ پرسش و پاسخ از SMXpert در مورد جرایم گوگل

کسپر سزیمن اسکای شرکت کننده SMXpert پرسش و پاسخ ها را به اشتراک می گذارد .در ادامه مجموعه ای از پرسش و پاسخ ها از SMXpert را خواهیم داشت که در بخش جلسات در نمایشگاه بازاریابی جستجو 2018 برگزار شد.

طی چند روز گذشته  سخنران کسپر سزیمن اسکای با مقدمه ای از کریس شرمان در مورد تمام جریمه های گوگل به صورت مجزا توضیح داد .

کریس شرمان در مقدمه ی خود اینگونه گفت : آیا کسپر را می شناسید ؟ اگر نمی شناسید او یک جانشین تیم کیفیت جستجوی گوگل است، جایی که او به عنوان یک نیروی محرکه در ابتکار عمل در زمینه ی مبارزه با اسپم جهانی بود و به عنوان یک چهره رهبری وب مستر گوگل در ارتباطات و تلاش های ارتباطی است .

او نه تنها به عنوان یک شخصی که داخل گوگل است صحبت می کند بلکه کسی است که سالها به مشتریان کمک می کند تا از مشکلات پیش آمده بیرون بیایند و پیشرفت کنند. در اتفاقات خوب گوگل، مشاوره ایشان ارزشمند و جامع است .

پرسش: چه اتفاقی می افتد زمانی که شما در مقابل لینکی که منتشر نکرده اید  یک پنالتی ( مجازات) دریافت می کنید؟ وب سایت FTC  از انتشار مناسب  تمام لینک های خروجی در مقالات استفاده نمی کند . به هر حال این سایت بسیاری از لینک های وابسته را دارد و پس از آنکه هیچ پیگیری درباره این لینک ها و هیچ درخواست بازنگری در مورد آنها انجام ندادید و این سایت مورد تائید گوگل است .آیا برای سایت ها رایج است که مجازات شوند زیرا آنها از وابستگیهای انجام شده استفاده می کنند ؟

پاسخ: کسپر پاسخ داد بله . بدون توجه به کمیسیون فدرال FTC افشای اطلاعاتی که هیچ تاثیری در بهینه سازی وب سایت  برای موتورهای جستجو ندارند و یا اینکه چگونه گوگل لینک ها را درک می کند ؟ لینک های خروجی همگی تجاری هستند . این واقعیت به تنهایی کافی ست که از هیچ ویژگی پیروی در لینک ها استفاده نکنید تا از ریسک مجازات و جرائم وب مستر گوگل جلوگیری کنید .

پرسش: آیا پنالتی ها ( مجازات) به صورت دستی حذف نمی شوند ؟ آیا یک ربات درخواست بازبینی آن را برای انسان ها می فرستد؟

پاسخ: خیر . این درست نیست . یک بازرس انسانی از طریق گوگل درخواست تجدید نظر می دهد .

درخواست بازبینی از طریق افراد واقعی انجام می شود بنابراین اسناد خوبی به افرادی که بررسی می کنند کمک می کند تا بهتر اقداماتی که برای رسیدگی به اقدامات دستی انجام شده است باشید .

پرسش: به منظور جلوگیری از مجازات های گوگل آیا شما پیشنهاد می کنید که لینک ها نادیده گرفته شوند ؟ چرا که گوگل در به روز رسانی جدید خود گفت که لینک های کم کیفیت را نادیده می گیرد .

پاسخ: نادیده گرفتن لینک های نامطلوب همیشه یک رویکرد خوب است .در حالی که ممکن است گوگل لینک های کم کیفیت را شناسایی کند. البته الگوریتم های گوگل همیشه این کار را به درستی انجام نمی دهند. از این رو ، امکان این وجود دارد که گوگل شانس دوباره ای به لینک های کم کیفیت بدهد .

پرسش: من شنیده ام که از بین بردن بیش از حد لینک های نامطلوب می تواند آسیب بیشتری نسبت به خسارت ایجاد کند، تا جایی که ممکن است یک مجازات دریافت کند .تعادل در چیست ؟ بهترین روش کدام است ؟

پاسخ: این موضوع در مورد پیدا کردن تعادل نیست بلکه در مورد نادیده گرفتن لینک هایی است که ممکن است به موقعیت یک وب سایت در صفحات نتایج جستجو در گوگل آسیب برساند . و از این منظر باعث دریافت مجازات از طریق گوگل شوند .

پرسش: با وجود میلیاردها وب سایت در اینترنت، چگونه گوگل یک وب سایت را انتخاب می کند تا مجازات دستی را انجام دهد؟ آیا آنها ترافیک یک وب سایت و یا به رتبه بندی را نگاه می کنند ؟

پاسخ:سایت های محبوب و پرطرفدار، احتمالا جذابیت بالاتری را ایجاد می کند، اما همچنان منابع سری و آشکار مانند گزارش های اسپم رقیب وجود دارد .

جرایم گوگل

 

گوگل همچنین به بررسی فصلی یا روند تحقیقات پرس و جو نگاه می کند " جمعه سیاه " ، " روز عشاق " و ... همگی مثالهایی هستند از پرس و جوهای فصلی که ممکن است مورد علاقه باشد، زیرا آنها به احتمال زیاد برای بسیاری از کاربران جالب توجه هستند .روند گوگل اینگونه است که یک نگاه اجمالی به وب سایت دارد و نشان می دهد که کدامیک از پرس و جوها در لحظه ای معین شده است .

در مورد یک سایتی که بررسی نشده و هیچ مورد مخربی وجود ندارد عادلانه است که بگوئیم هر سایت موفقی احتمالا توسط گوگل در برخی موارد مورد توجه قرار گرفته است . اکثریت سایت های بررسی شده توسط گوگل مورد سوء ظن قرار نگرفته اند و در نتیجه هیچ جریمه ای برای آنها اعمال نمی شود .

پرسش: آیا گوگل گزارش اسپم و بک لینک های متفاوتی را برای سایت های بزرگ ارزیابی میکند ؟ اگر بله، چگونه ؟ تفاوت انها در چیست ؟

پاسخ: خیر، استانداردهای متفاوتی در این زمینه وجود ندارد .

پرسش:آیا محتوای پنهان محتوایی بر نقض است ؟ حتی اگر محتوایی مربوط به صفحه ای باشد و ما آن را فقط برای نگاه کردن به صفحه ای پنهان می کنیم ؟ به عنوان مثال تگ H1

پاسخ:این مورد بستگی دارد به اینکه مدیر وب سایت چگونه و چرا قصد محتوای پنهان را داشته باشد .

محتوای پنهان می تواند ریسک مجازات را افزایش دهد . گوگل محتویاتی را که کاربر تجربه کرده است را درک می کند که معمولا کدام یک بی ضرر است .اما استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در محتوای سئو، به کاربران خدمت نمی کند،  مجازات می کند .

پرسش: چگونه بفهمیم کدام لینک ما پاک شده است ؟ لینک بد چیست ؟

پاسخ: هر لینک باید در متن یک پروفایل پشتیبان بصورت شخصی بررسی شود . انکر تکست Anchor text  و توزیع آن عوامل مهمی هستند. زیرا آنها به وضوح رشد پیوند مبتنی بر شایستگی را متمایز می کنند و متمایز از قسمت هایی ست که از لینک های مختلف صفحه عبور می کند و از لحاظ تجاری قابل قبول است .

در نقطه ای که لینک های بهینه شده به همان اندازه مهم هستند. از این رو توزیع یک صفحه فرود(لینک بیلدینگ)  به همان اندازه مهم است . در محتوای صفحه و کیفیت سایت و همچنین اینکه آیا آنها به سایر وب سایت های اسپم شده مرتبط با ما پیوند دارند یا خیر.

پرسش: آیا لیست پشتیبانی وجود دارد که گوگل اطلاعات مربوط به سایت های جریمه شده را جمع آوری کند؟ و آیا این موضوع بر رتبه بندی آنها تاثیر می گذارد ؟

پاسخ: در حالی که مجازات منفی بر رتبه بندی سایت تاثیر می گذارد، گوگل هیچ لیست سیاهی از سایت ها را نگه نمی دارد هر سایتی که بر خلاف دستورالعمل های گوگل عمل می کند می تواند بهبود یابد و در نتایج جستجو های گوگل در رتبه خوبی قرار گیرد اگر قوانین گوگل را زیر پا نگذارد .

...

اگر تمایل به خواندن پرسش و پاسخ های بیشتری در مورد جرایم گوگل دارید به وب سایت  https://searchengineland.com مراجعه نمایید .