تاریخچه لوگو گوگل ( نشان گوگل ) از آغاز تا اکنون

از لوگو گوگل در تنظیمات متعدد برای شناسایی شرکت موتور جستجو استفاده می شود . گوگل از چندین آرم پس از تغییر نام خود استفاده کرده است با اولین آرم ایجاد شده توسط سرگئی برین با استفاده از GIMP آرم بازبینی شده در تاریخ 1 سپتامبر 2015 آغاز شد. لوگوی قبلی با تغییرات جزئی بین سال های 1999 تا 2013 توسط روت کدر طراحی شده است لغت نامه بر اساس متن Type Catull بود یک قلم سبک قدیمی که توسط گوستاو Jaeger برای نوع ریخته گری برلتول در سال 1982 طراحی شده است  این شرکت همچنین شامل تغییرات مختلف و ویژگی های طنز آمیز است مانند تغییرات کارتونی آرم خود برای استفاده در تعطیلات تولدهای افراد مشهور و رویدادهای مهم مانند بازی های المپیک. این لوگو های ویژه، برخی از طراحی هایی که توسط دنیس هوانگ، به عنوان گوگل دودل شناخته شده اند. در سال 1998، لری پیج یک نسخه کامپیوتری از نامه های Google با استفاده از برنامه گرافیکی رایگان GIMP ایجاد کرد این متن تغییر یافت و علامت تعجب اضافه شد که تقلید از یاهو آرم تعداد زیادی از تکرارهای رنگی وجود دارد "، روت کدر می گوید طراح گرافیک که علامت تجاری مشهور را توسعه داده است ما با رنگ های اولیه به پایان رسیدیم اما به جای اینکه الگو را در نظر بگیریم، یک رنگ ثانویه در L قرار دادیم، که این ایده را مطرح کرد که گوگل از قوانین پیروی نکرده است. در سال 2010، لمس گوگل از اول ماه مه سال 1999 اولین تعمیرات عمده خود را دریافت کرد لوگوی جدید اولین بار در تاریخ 8 نوامبر 2009 مورد بررسی قرار گرفت و به طور رسمی در تاریخ 6 مه 2010 راه اندازی شد گوگل از یک الگوی مشابه و یک لوگوی قبلی استفاده می کند اماo" " به وضوح بیشتر رنگ نارنجی است به جای "o" که قبلا زرد تر است، و همچنین یک سایه بسیار ظریف تر ارائه شده در سبک سایه های مختلف در تاریخ 19 سپتامبر 2013، گوگل یک لوگوی جدید "مسطح" (دو بعدی) با یک پالت رنگی کمی تغییر داد در تاریخ 24 مه 2014، لوگوی Google به روز شد  "g" دومی یک پیکسل راست را حرکت داد و " l "حرکت کرد و یک پیکسل راست را حرکت داد. لوگوی گوگل قدیمی 2010 در برخی از صفحات، مانند صفحه Google Doodles، برای مدت زمان استفاده شده است در 1 سپتامبر 2015، گوگل معرفی یک "لوگوی جدید و خانواده هویت" بحث برانگیز طراحی شده برای کار در سراسر دستگاه های متعدد. تفاوت قابل توجه در لوگو، تغییر در متن است. رنگ باقی می ماند. با این حال، گوگل به شکل مدرن و بدون هندسه ای به نام Product Sans تغییر نام داد که در Google ایجاد شده است .

تاریخچه لوگو گوگل

Google Doodles

اولین دودل Google به افتخار جشنواره مرد سوزان 1998 بود این طراحی توسط لری پی و سرگی برین طراحی شده است تا کاربران را از عدم حضور خود در مورد سرورها آگاه کنند. دودلهای بعدی Google توسط پیمانکار خارجی طراحی شده است تا زمانی که لری و سرگی از دنیس هوانگ برای طراحی لوگو برای روز باستیل در سال 2000 خواسته اند. Hwang تا کنون طراحی Google Doodles را طراحی کرده است.

آرم بدون رنگ

یک نسخه بی رنگ از لوگو به خصوص در یک صفحه محلی به رسمیت شناختن یک تراژدی عمده استفاده می شود، اغلب برای چند روز ظاهرا این طراحی برای اولین بار در صفحه اصلی Google Polska پس از فاجعه هوا که کشته، در میان دیگران، لخ کچینسکی، رئیس جمهور لهستان در آوریل 2010. چند روز بعد، لوگو در چین و هنگ کنگ برای احترام به قربانیان زمین لرزه چینگهای مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ 8 سپتامبر 2010، دودل یک بار دیگر به یک آرم خاکستری گوگل تبدیل شد که با رنگهای استاندارد گوگل به عنوان اولین 6 حرف از یک پرس و جو جستجو وارد شد. این نام با نام Keystroke Logo می آید.

فاویکون گوگل از 31 مه 1999 تا 29 مه 2008، یک آبی بزرگ، بزرگ "G" در پس زمینه سفید بود. این یک مرز با قرمز، آبی و یک طرف سبز همراه بود در 30 مه 2008، یک فاویک جدید راه اندازی شد این نشان حروف کوچک "g" را از لوگو گوگل 1999 نشان می دهد، رنگی به رنگ آبی در مقابل یک پس زمینه سفید، و در اصل آن را بخشی از مجموعه ای بزرگ از آیکون های توسعه یافته برای مقیاس پذیری بهتر در دستگاه های تلفن همراه فاویک جدید در تاریخ 9 ژانویه 2009 راه اندازی شد. این شامل سفید "g" سفید با چپ با زمینه های رنگی قرمز، سبز، آبی و زرد بود که حاشیه های بالا، پایین و سمت چپ "g" را در بر داشت. این بر اساس طراحی توسط آندر رزند، دانشجوی کارشناسی علوم رایانه در دانشگاه کمپیناس در برزیل بود. او برای مسابقه ای که توسط Google در ماه ژوئن 2008 راه اندازی شد، برای دریافت ارسال فاویکون ارسال کرد. وبلاگ رسمی گوگل اظهار داشت: "قرار دادن یک سفید"g" در پس زمینه مسدود شده رنگ بسیار قابل تشخیص و جذاب بود، در حالی که به نظر می رسد جوهر گوگل را ضبط کند فاویکون که از 13 اوت 2012 تا 2015 اوت 31 استفاده شد، کوچکترین حرف "g" را در سفید نشان داد، که در پس زمینه یک آبی روشن است. از 1 سپتامبر 2015، فاویکون گوگل یک حرف بزرگ " G" را نشان می دهد، در فونت خیاطی برای لوگوی جدید، با بخش های رنگی قرمز، زرد، سبز و آبی می باشد .