تاثیر پاپ آپ تلگرام در افزایش بازدید از وبسایت

  • پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ به پنجره های اضافه گفته می شود که به محض ورود کاربران در سایت، برای آنها باز می شود. این پنجره ها بدون اجازه کاربران باز می شوند و در آنها مطالب و محتواهای تبلیغاتی گنجانده می شود. این روش برای آشنایی اجباری بازدیدکنندگان سایت با محصولات و یا خدمات یک شرکت انجام می شود. زمانی که کاربران بر روی پاپ آپ کلیک می کنند، وارد صفحات وب سایت های دیگر می شوند.

پاپ آپ تلگرام

  • مزایای پاپ آپ

یکی از مزایای استفاده از پاپ آپ، هدایت بازدیدکنندگان سایت به سمت صفحات دلخواهشان است. زمانی که پنجره های کوچک در گوشه ای از صفحه سایت قرار می گیرد، شاید نتوانند به خوبی بازدیدکنندگان را برای باز کردن و ورود به پنجره مجاب کنند. اما باز شدن اجباری پاپ آپ آنها را در عمل انجام شده قرار می دهد.

  • معایب پاپ آپ

پاپ آپ اگر چه مزایای زیادی را به دنبال دارد، اما نباید از معایب آن غافل شد. به طوری که اگر سیستم های Google AdSense و Google AdWords متوجه وجود پاپ آپ شود، سایت را جریمه می کند. از سوی دیگر کاربران تمایلی برای باز کردن پنجره های اجباری ندارند. آنها می خواهند به محض باز کردن سایت، وارد صفحه مورد نظر خودشان شوند و محتواهای دلخواه را مشاهده کنند. اما گاهی پاپ آپ مزاحم کار آنها می شود.

در برخی از سایت ها دیده می شود که کاربران حتی با کلیک بر روی قسمت بسته شدن پنجره، باز هم ناخواسته وارد صفحه پاپ آپ می شوند که این امر باعث ترک سایت می شود. حال می دانیم که در صورت خروج ناگهانی کاربران از سایت، بر روی رتبه سایت تاثیر منفی می گذارد. از تمامی این معایب که بگذریم، نارضایتی کاربران از وب سایت موجب کاهش بازدیدکننده می شود که بزرگترین عیب استفاده از پاپ آپ می باشد.

  • پاپ آپ تلگرام

تلگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی پربازدید است که بیشتر کاربران آن از بین ایرانیان تخمین زده شده است. این شبکه توانسته است در زمینه تبلیغات گسترده امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار دهد. کانال های تلگرامی امکان اضافه کردن میلیون ها عضو را فراهم ساخته است. در این کانال ها به راحتی می توان محصولات و خدمات شرکت را برای مشتریان معرفی کرد.

از این رو بسیاری از وب سایت ها اقدام به راه اندازی یک کانال می کنند که تمامی مطالب سایت را به صورت خلاصه و همراه با لینک در آن قرار می دهند. یکی از امکانات منحصر به فرد کانالها، مشخص شدن تعداد بازدیدهای مطالبی است که در اختیار اعضا قرار می گیرد.

اما با وجود همه این مزایا، تعداد کانال های تلگرامی هر روز افزایش می یابد که این امر باعث سخت تر شدن رقابت برای عضوگیری شده است. برخی از کانال ها نیز اقدام به تبلیغات گسترده برای افزایش اعضای کانال ها می کنند که در مقابل خدمات خود هزینه های بالایی را دریافت می کنند.

اما یک راه حل بهتر، استفاده از پاپ آپ تلگرام است. در این روش لینک کانال تلگرامی بر روی یک پنجره قرار می گیرد که به محض ورود کاربران به وب سایت باز می شود. بازدید کنندگان سایت نیز در صورت تمایل می توانند بر روی لینک کلیک کنند و وارد کانال تلگرامی شوند.

  • نکات مهم در مورد پاپ آپ تلگرامی

نصب پاپ آپ تلگرام باید با ظرافت و دقت خاصی انجام شود. از این رو رعایت نکات زیر می تواند به موفقیت این کار کمک کند:

-       دادن اختیار بستن پنجره به کاربران: بازدیدکنندگان سایت باید بتوانند پنجره را به اختیار خود ببندند و وارد صفحه مورد نظر خودشان بشوند. در غیر اینصورت نسبت به سایت دل زده می شوند و نه تنها تمایلی برای ورود به کانال ندارند که سایت را نیز ترک می کنند.

-       تولید محتواهای باکیفیت در کانال: محتواهایی که در کانال منتشر می شود، باید جذاب و گیرا باشند تا به محض ورود کاربران به کانال، بتوانند آنها را مجاب به عضویت کنند.

-       گرافیک زیبای پاپ آپ تلگرام: در صفحه پاپ آپ تلگرام می توان از طرح های گرافیکی زیبا استفاده کرد که در این صورت می تواند بر روی مخاطب تاثیر مثبت به جای بگذارد.