بهترین برنامه افزودنی رایگان گوگل کروم برای سئو

معرفی بهترین برنامه های افزودنی رایگان گوگل کروم برای سئو (SEO)

آیا به دنبال لیستی از افزونه های رایگان Chrome مربوط به SEO هستید که به شما کمک می کند سریع تر و هوشمندانه تر کار کنید؟
ما برای شما لیستی آماده کردیم! اشتباه نکنید این یک لیست تصادفی نیست ما همه ی این ابزار ها را آزمایش کرده ایم و آن ها را شایسته کار شما به بهترین نحو ممکن آماده نموده ایم. شما می توانید از افزونه های زیر برای بهبود صفحات وب سایت خود استفاده کنید.

افزونه های سئوOn-page

1. SEOInfo

این یک افزونه برای بهبود صفحه on- page  می باشد. این افزونه به شما امکان می دهد تا درباره ی چیز های که باید بدانید اطلاعات لازم را بدست آورید شما می توانید با این فزونه متاتگ، بررسی canonicals، تگ های گرافیکی، structured data سرعت صفحات، hreflangs و ... را بررسی نمایید. همچنین این افزونه دارای یک ماژول حسابرسی داخلی است که از API صفحات Google Maps استفاده می کند.

افزونه On page برای کروم به نام SeoInfo

2. Free Backlink Checker by LRT

این ابزار هیچ ارتباطی با لینک های دریافتی ندارد بلکه پیوندهای خروجی را در یک صفحه تجزیه و تحلیل می کند. این افزونه مانند دیگر link checkers ها، لینک های شکسته یا broken links ها و دیگر لینک های پیدا می کند. همچنین می تواند از اطلاعات بدست آمده یک خروجی CSV یا XLSX به همراه متن و  وضعیت HTTP و ویژگی "rel" برای تجزیه و تحلیل بیشتر را به شما ارائه دهد. بر خلاف بسیاری دیگر از چک لیست های لینک شکسته، این امکان را برای شما فراهم می کند تا تأخیر زمانی بین درخواست لینک برای تجزیه و تحلیل صفحه کندتر را افزایش دهید. این ویژگی آن را از دیگر link checkers به دلیل محافظت از سرور متمایز می کند.

افزونه On page برای کروم به نام free backlink

3. Hreflang Tag Checker

همان طور که می دانید تگ Hreflang به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات بین صفحات شما و زبان مورد جستجو را برای موتور های جستجو بهینه کنند. این تگ به موتور های جستجو می گویید که صفحات شما مثلا به زبان آلمانی می باشد و نتایج را مرتبط با آن زبان نشان می دهند. این افزونه برای چک کردن تگ Hreflang و همچنین بررسی اینکه پیوند های برگشتی هم این تگ را دارند استفاده می شود.

افزونه On page برای کروم به نام Hreflang tag

افزونه های کلمات کلیدی

شما می توانید از این افزونه ها برای یافتن و جستجو کردن کلمات کلیدی استفاده کنید.

4. SEOStack Keyword Tool

شما با کمک این افزونه می توانید هزاران کلمان کلیدی مرتبط در Google ، Youtube ، Bing ، Yahoo ، Amazon و eBay را پیدا کنید. همچنین می توانید آن ها به فرمت CSV تبدیل نمایید.

افزونه رایگان کروم برای سئو به نام SEOStack Keyword Tool

5- TextOptimizer

 افزونه ی TextOptimizer  یک کمکی برای تهیه و تولید محتوا می باشد. این افزونه باتوجه به موضوع و جستجو کاربر می تواند یک تجزیه و تحلیل عالی را بر اساس جستجو و کلمات کلیدی برای شما استخراج کند تا بتوانید بهترین و محبوب ترین کلمات کلیدی سرچ کاربر را در محتوای خود استفاده کنید.

افزونه رایگان کروم برای سئو به نام TextOptimizer

6. Keyword Surfer

شما به کمک این افزونه می توانید تمام نمونه های کلمه کلیدی و هر چیزی که می خواهید بدانید کاربر به چه شکل های سرچ می کند را بیابید. مثلا شما می خواهید بدانید خرید کالا به چند روش سرچ می شود این افزونه تمام سرچ های کاربر با توجه به میزان ترافیک دامنه در نتایج جستجو، حجم کلمات کلیدی محلی و جهانی، تعداد لینک ها را برای شما ارائه می دهد.

افزونه های Rank checking

شما می توانید از این افزونه ها برای نظارت بر رتبه بندی در SERP استفاده نمایید.

7. SEO Search Simulator by Nightwatch

جستجوهای مرتبط Google را از هر مکان بررسی می کند و 100 URL به طور دقیق بر اساس نتایج رتبه بندی می کند. این افزونه برای مشاهده ی چگونگی تغییر رتبه بندی برای بدست آوردن اطلاعات خاص در مناطق مختلف جهان بسیار مفید می باشد.

معرفی افزونه رایگان کروم برای بهینه سازی

8. SERPTrends SEO Extension

جستجوی های شما را درGoogle ، Bing و Yahoo ردیابی می کند. سپس، اگر به مرور زمان دوباره همان جستجو را انجام دهید، حرکات شما را براساس رتبه بندی مستقیماً در SERP نشان می دهد.

افزودن Serptrends seo به افزونه های گوگل کروم

افزونه های سئو فنی یا Technical SEO

شما می توانید از این افزونه ها برای بهبود سایت خود از نقطه نظر فنی استفاده کنید.

9. Link Redirect Trace

همه URL ها را در یک زنجیره تغییر مسیر (redirect)، از جمله تغییر مسیرهای 301 ، 302 و جاوا اسکریپت پیدا می کند. شما می توانید برای بازیابی مجدد لینک ها و لینک های از بین رفته استفاده کنید.

استفاده از افزونه های رایگان گوگل کروم برای سئو

10. Google Lighthouse

صفحه شما را حسابرسی می کند و پیشرفت های مربوط به عملکرد، دسترسی، بهترین شیوه های توسعه دهنده و البته بهینه سازی یا سئو را به شما ارائه می کند.

اضافه کردن افزونه رایگان سئو به کروم به نام Google lighthouse

11. AMP Validator

AMP (Accelerated Mobile Pages) برای افزایش سرعت لود صفحات در تلفن همراه استفاده می شود. بررسی می کند که آیا یک صفحه دارای نسخه AMP است. سپس ابزار اعتبار سنج AMP را اجرا می کند تا ببیند آیا صفحه دارای این ویژگی می باشد یا خیر.

12. افزونه OpenLink Structured Data Sniffer

از ابرداده ساختار یافته موجود در هر صفحه وب پرده بر می دارد. در حال حاضر از Microdata ، RDF / XML ، RDFa ، JSON-LD و POSH پشتیبانی می کند.

معرفی انواع افزونه رایگان بهینه سازی برای سئو

13. افزونه رایگان User-Agent Switcher for Chrome

از User-Agent  برای فرمت های مختلف استفاده می کند تا وب سایت شما به درستی در مرورگرها و سیستم عامل های مختلف نمایش داده شود.               

14. افزونه The Tech SEO — Quick Click Website Audit

این افزونه مجموعه از ابزار های محبوب سئو را نشان می دهد که به شما برای بهبود عملکرد و سئو (SEO) صفحات کمک می کند و می توانید از آن ها استفاده نمایید.

افزونه رایگان The tech SEO برای گوگل کروم

15. View Rendered Source

ابزاری ضروری برای کسانی که با وب سایت های دارای JavaScript کار می کنند. این کد صفحه خام و نسخه ارائه شده آن را مقایسه می کند. به عنوان مثال می توانید بررسی کنید که JavaScript برچسب های متا را رونویسی کند.

افزونه ای ضروری برای وب سایت های JavaScript

افزونه های Link building

شما می توانید از این افزونه ها برای جستجوی بهتر لینک ها، تحقیق و مدیریت  بهتر آن ها استفاده کنید.

16. LinkClump

می توانید چندین پیوند را در صفحه (در برگه های جدید یا ویندوزهای جدید) باز کنید یا آن ها را در کلیپ بورد خود کپی کنید. در زمان صرفه جویی می کند، به خصوص هنگام جستجوی لینک های خاص.

افزونه رایگان برای سئو به نام Linkclump

17. NoFollow Simple

یک افزونه ساده برای جستجو لینک های NoFollow که در یک صفحه است، استفاده می شود. یک ابزار فوق العاده مفید برای جستجوی لینک ها در صفحات با اطلاعات بالا نیز می باشد.

18. SameWeb

ترافیک برآورد شده، منابع ترافیکی، رتبه بندی کلمات کلیدی و سایر آمارهای کلیدی را برای هر وب سایت بررسی کنید. برای ارزیابی  لینک ها بسیار مفید است.

SameWeb، افزونه ای رایگان برای گوگل کروم

19. Hunter (Freemium)

آدرس های ایمیل مرتبط با وب سایتی را که بازدید می کنید پیدا می کند. شما می توانید در هر ماه 50 اعتبار رایگان دریافت می کنید. علاوه بر این، یک برگه Google نیز برای بررسی سریع نیز وجود دارد.

معرفی افزونه های رایگان برای بهینه سازی سئو

20. Streak CRM for Gmail

یک ابزار برای مدیریت ارتباط با مشتری برای Gmail می باشد. ادغام نامه های پست الکترونیکی، ایمیل های پیگیری، تعامل ورود به سیستم با مشتریان، چشم اندازها و موارد دیگر می توانید ایجاد کنید. یک ابزار ایده آل برای سازماندهی کمپین های از راه دور نیز می باشد.

افزونه رایگان مدیریت ارتباط با مشتری برای گوگل کروم

دیگر افزونه های مهم سئو

شما می توانید از این افزونه ها برای بهبود عملکرد سئو صفحات خود استفاده کنید.

21. Ahrefs SEO Toolbar

یک برنامه افزودنی از سمت گوگل برای شما می باشد که می توانید با آن یک گزارش SEO در صفحه، ردیابی redirect ها، جستجوگر پیوند های شکسته و لینک های nofollowed است. همچنین امتیاز صفحات، دامنه و کلمات کلیدی را برای URL های بازدید شده و نتایج جستجو، دریافت می کند.

Ahrefs SEO افزونه رایگان برای گوگل کروم برای سئو

22. MozBar

معیارهای Moz مانند Domain Authority، Page Authority و Spam Score را برای هر صفحه وب بررسی می کند. همچنین می توانید جستجوهای دلخواه را انجام دهید، مشکلات مربوط به صفحه را بررسی کنید، SERPs Google و موارد دیگر را استخراج کنید.

MozBar افزونه سئو

23. SEO Minion

آنالایزر جستجوگرها در صفحه، جستجوگر پیوند های شکسته، پیش نمایش SERP و یک شبیه ساز مکان Google همه در یک ابزار. اما در اینجا یک ویژگی منحصر به فرد وجود دارد که می تواند در زمان صرفه جویی کند همچنین می توانید SERP های Google برای دو کشور مختلف را مقایسه نمایید.

معرفی افزونه SEO Minion برای گوگل کروم

سایر افزونه های سئو

از این افزونه ها برای سایر کارهای تصادفی SEO استفاده کنید که در رده های بالا و مهم قرار نمی گیرند.

24. ObservePoint TagDebugger

مشکلات مربوط به حسابرسی و اشکال زدایی با تجزیه و تحلیل وب سایت و برچسب های بازاریابی، همچنین متغیرها و رویدادهای کلیک را بررسی می کند.

بهترین افزونه های رایگان سئو برای گوگل کروم

25. gInfinity

برای نتایج جستجوی Google پیمایش نامحدود ایجاد می کند. فقط به قسمت پایین صفحه بروید و صفحه بعدی نتایج به صورت خودکار اضافه می شود. این مورد را با بوکمارک استخراج SERPs Chris Ainsworth SERPs ترکیب کنید تا به راحتی نتایج جستجو را به صورت انبوه مشاهده نمایید.

gInfinity برای افزونه رایگان گوگل کروم

26. Scraper

با استفاده از XPath یا jQuery داده ها را از هر صفحه وب جدا کنید. می توانید آن را در یک فایل اکسل فرمت های دیگر مشاهده کنید.

آشنایی با افزونه رایگان گوگل کروم برای سئو به نام Scraper

نتیجه گیری

چندین برنامه افزودنی گوگل کروم (Chrome) برای بهینه سازی وجود دارد که ویژگی های ابزارها و خدمات آنلاین SEO را مستقیماً در مرورگر شما قرار می دهند. امیدوارم که این پست به شما کمک کند که تأثیر قابل توجهی در بهره‌وری شما داشته باشد و باعث صرفه جویی در وقت شما شود فقط بخاطر داشته باشید که استفاده از افزونه های زیاد مرورگر ممکن است کامپیوتر شما را کند نماید. بنابراین، آن ها را عاقلانه انتخاب کنید. اگر از افزونه های زیادی استفاده می کنید، همیشه می توانید چندین کاربری برای کارهای مختلف ایجاد نمایید. سپس می توانید افزونه های مختلفی را در هر پروفایل نصب کنید و در صورت لزوم بین آن ها جابجا شوید. همچنین می توانید از یک Click Extensions Manager استفاده کنید تا افزونه های شما مرتب و منظم باشد.