بروزرسانی کنسول وب مستر گوگل

طبق اخباری که از طرف گوگل اعلام شده است، شما می توانید در گزارش عملکرد سایت خود را، در بازه زمانی کمتری دریافت کنید. همچنین به شما امکان می دهد داده های را با استفاده از یک محدوده تاریخ سفارشی، بررسی نمایید.

این تازه سازی در چه بازه زمانی انجام می شود ؟

گوگل اعلام کرده که بروزرسانی داده ها "به کمتر از یک روز نیز می رسد". ما گزارش های مختلف خود را بررسی کردیم و گوگل از شش ساعت قبل داده های به روز شده را نشان می دهد. پیش از این، داده ها در حدود سه روز، به روز می شدند. این یک پیشرفت چشمگیر است.

از کجا می توانم این تغییرات را ببینم؟

 اگر وارد کنسول جستجوی گوگل شوید و بر روی گزارش عملکرد کلیک کنید، وقتی آخرین باری که گوگل این داده را به روز کرد است، در بالای سمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد. در اینجا یک عکس از Google از شش ساعت قبل نشان داده شده است:
نما از کنسول وب مستر گوگل

چرا باید به این موضوع اهمیت دهیم ؟

 هر چه دریافت اطلاعات در بازه زمانی کمتری، از کنسول جستجوی Google دریافت شود، می تواند به شما کمک کند تا در همان روز به برطرف کردن مشکلات بپردازید، به جای اینکه چند روز منتظر بمانید که مشکلات سایت بروز شوند. این می تواند تغییر بسیار بزرگی باشد. گوگل همچنین اعلام کرد که این تغییرات باعث می شود که :

• گزارش عملکرد خود را در هر زمانی که بخواهید دریافت کنید و نیازی نیست برای آن منتظر بمانید حتی چند روز 
• همچنین می توانید بررسی کنید که آیا ترافیک سایت شما پس از رفع مشکل فنی درست می شود یا خیر 

بنابراین وقتی بازه های زمانی را مقایسه می کنید، به طور کامل می فهمید که به دنبال چه چیزی هستید.

نما از فیلد data range گوگل

گزارش های API و Discover

گزارش های کنسول API و Discover Console هنوز به صورت قبل می باشند و در یازه زمانی سه روزه گزارش می دهند و در حال حاضر از بازه زمانی سریع گزارشگری بهره نمی برند. اما ممکن است به زودی تغییر کند، اما در حال حاضر، API داده های قدیمی تر دارد و گزارش های Discover نیز مثل قبل گزارش می دهند.

Exporting Google 

 گزینه ای را برای استخراج داده ها بر اساس بازه زمانی، انتخاب شده توسط شما می باشد که توسط گوگل اضافه شده است. شما می توانید این کار را با انتخاب "تاریخ" در جدول زیر نمودار انجام دهید، کادر زمانی مورد نظر را انتخاب کرده و داده ها را در کنسول جستجو و بررسی نمایید.

بنابراین داشتن داده های قبلی می تواند بسیار سریع در رفع مشکلات عملکرد سایت در جستجوی Google بسیار سریع تر عمل کند. به جای اینک سه روز صبر کنید تا مشکلی را ببینید،در همان روز می توانید مشکل را مشاهده کنید و برای رفع آن اقدام نمایید.
نما گزارش عملکرد گوگل

پیام آوران پارسیان با ارائه بهترین خدمات در زمینه آنلاین مارکتینگ، بهینه سازی و تبیلغات گوگل ادز و کلیه خدمات طراحی و بهینه سازی سایت در خدمت شما عزیزان می باشد.