برندینگ یا برندسازی ( Digital Branding) چیست ؟

برند سازی هر کسب و کاری از مهمترین جنبه های آن تجارت و در عین حال از قدیمی ترین و قدرتمندترین شیوه بازاریابی و همچنین افزایش فروش محسوب می شود و این موضوع تا حدی اهمیت دارد که هر تجارتی در بدو شروع فعالیت های خود نیازمند جدی به موضوع برندینگ است . دیجیتال برندینگ به نوعی به یک پروسه منظم گفته می شود که در جهت افزایش وفاداری مشتریان و آگاهی آنان به کار می رود .توجه به وضعیت و تحلیل یک برند می تواند ما را به دلایل پیشرفت یک کسب و کار یا تجارت نزدیک کند . سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که برندینگ به چه معناست و هدف از برندینگ چیست و چگونه روی کسب و کار تاثیر می گذارد ؟

دیجیتال برندینگ

برندینگ Digital Branding به چه معناست ؟
برند، یک نشان تجاری است که مشخص کننده کیفیت و اصالت یک محصول است . برندسازی نشاندهنده برتری محصولات نسبت به رقبا می باشد و به عنوان قدرتمندترین و بهترین روش بازاریابی (آنلاین مارکتینگ) شناخته شده است . برندسازی قدرتمندترین روش برای افزایش فروش کالای و خدمات شماست .


هدف از برندینگ چیست ؟
هدف از برندسازی یا برندینگ برای یک سازمان و یا حتی یک محصول فراهم کردن یک بستر به منظور ایجاد یک چشم انداز روشن نسبت به تجارت شخص در مشتریان است و این نیاز را برای مشتریان تا جایی پیش می برد که مشتری را ملزم می کند که برای رفع نیاز خود به سمت شما بیاید و برند و نام تجاری شما را نسبت به سایر برندها انتخاب نمایند .

چگونه معیارهای تجاری دیجیتال برندینگ را بالا ببریم ؟

بهینه سازی موبایل

اعتبار

شبکه های اجتماعی

ویدئو

بالا بردن رنک وب سایت

وب برندینگ

برندسازی برای یک کسب و کار و بیزینس چه اهمیتی دارد ؟

برندسازی برای یک شرکت در افزایش فروش محصولات آن شرکت اهمیت دارد . مثال های بسیاری از برندهای مختلف در سرتاسر جهان می توان در این مقاله آورد که همگی نشان دهنده این هستند که یک برند زمانی که معروف شود چقدر در فروش محصولات خود موفق تر خواهد شد . مثلا اپل، بنز، آدیداس، نایک و ...

برند سازی یا برندینگ

فرآیند برندینگ برای یک شرکت در ابتدا ممکن است کاری دشوار باشد اما زمانی که به یک باور تبدیل شدند که محصولات شرکت مورد نظر از نظر کیفیت بی نقص هستند حتی اگر محصولات خود را طی یک دوره با یک ایراد هم تولید کنند باز هم مشتریان خود را از دست نمی دهند چرا که یک برند به یک باور تبدیل شده است .

و اما پرسش آخر اینکه چگونه باید یک محصول یا یک سازمان را به یک برند تبدیل کرد ؟

برندینگ یا Digital Branding از دشوارترین و زمان برترین روش های بازاریابی است . شما به عنوان مدیر یک سازمان باید برندسازی محصولات خود را به یک گروه متخصص و حرفه ای بسپارید . این به این دلیل است که کمترین و کوچکترین اشتباهی در روند ساخت یک برند می تواند منجر به از بین رفتن اعتبار آن شرکت و باعث به وجود آمدن صدمات جبران ناپذیر آن برند شود .