الگوریتم هاوک hawk گوگل چیست؟

پس از الگوریتم های ارائه شده توسط گوگل که شامل الگوریتم هایی چون

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم کبوتر گوگل

واینبار گوگل الگوریتم هاوک خود را در تاریخ 22 آگوست عرضه کرد

.در این اواخر درنتایج محلی  باجستجوهای گوگل تغییراتی ایجاد شده است. این مقاله به منظور تغییرات ایجاد شده در الگوریتم گوگل برای شما تهیه شده است .لطفا مطالعه نمایید.

به روز رسانی جدید گوگل تنها نتایج جستجو های محلی را تحت تاثیر قرار می دهد و تاثیری بر نتایج جستجوهای غیر محلی ندارد .

در سپتامبر 2016 گوگل با به روز رسانی الگوریتم موش کور (Possum)  تغییرات مهمی در نحوه عمکرد گوگل در جستجو های محلی ایجاد نمود. این تغییرات و فیلتر ها به جز لیستینگ هایی که یک شماره تلفن و یک وب سایت و یک ایمیل را شامل می شدند لیستینگ های مربوط به مکان های تجاری ای که در یک موقعیت جغرافیایی مشابهی قرار دارند را تحت تاثیر قرار می دهد . در واقع گوگل لیستینگ هایی که در یک موقعیت تجاری یا لوکیشن نزدیک به هم بودند را  حذف می نمود .در واقع این خود مشکل بزرگی برای افرادی که با رقبای تجاری خود در یک ساختمان یا در لوکیشن نزدیک به هم بودند بود .

تاثیر الگوریتم Possum یا همان موش کور در سئو محلی بود . در این الگوریتم نتایج سئو محلی را مورد بررسی قرار می دهد و باعث تنوع در نتایج محلی می باشد .

این الگوریتم همچنین نتایج سئو ارگانیک را تحت تاثیر قرار می دهد در واقع منظور از سئو ارگانیک این است که متخصصین سئو باید از روش های کاملا واقعی و طبیعی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند .

در به روز رسانی 22 آگوست 2017 که گوگل الگوریتم هاوک را عرضه کرد گوگل همه نتایج را نشان می دهد که البته هنوز مشکل الگوریتم موش کور به طور کامل برطرف نشده است .

در واقع الگوریتم هاوک برای اصلاح بسیاری از مشکلات به وجود آمده از الگوریتم Possum روی کار آمد .

زمانی که گوگل الگوریتم جدیدی را ارائه می کند کاملا انکار میکند که تغییر بزرگی به وجود آمده و ادعا می کند که  روزانه به روزرسانی های زیادی را انجام می دهد و این الگوریتم ها دائما در حال به روز رسانی می باشند و هیچ الگوریتمی نسبت به الگوریتم قبلی دارای مزیتی نیست .

چه تغییراتی در الگوریتم هاوک گوگل ایجاد شده است ؟

در این به روز رسانی جدید گوگل که هاوک نامیده شده است و به معنی شاهین یا باز یا قوش شکاری می باشد در واقع شیوه ای است که فیلتر های محلی نتایج جستجو های محلی را تحت تاثیر قرار می دهد . به عنوان مثال با عرضه الگوریتم Possum گوگل با ارائه فیلتر هایی بر روی جستجو های محلی لیستینگ هایی که مشابه لیستینگ های دیگر بودند را رتبه بندی شده بودند را حذف می نمود و آنها را در جستجوی محلی نمایش نمی دادند و آنها را حذف می کرد همین عمل باعث شده بود لیستینگ هایی که زودتر در نتایج جستجوی گوگل قرار گرفته بودند و رتبه بندی شده بودند به نسبت دیگر لیستینگ ها ارجعیت داشته باشند و در صورتی که لیستینگ های جدیدتر مشابه لیستینگ های قدیمی تر بودند شانس نمایش در گوگل را از دست می دادند .

نحوه عملکرد گوگل در رابطه به لیستینگ ها به این صورت بود که گوگل مرتبط ترین و معتبر ترین لیستینگی که در رابطه با جستجوی کاربر بود را نمایش می داد و بقیه را فیلتر می کرد و این بسیار شبیه عملکرد بر روی محتواهای تکراری بود .

در واقع هدف از قرار دادن فیلتر گذاری بر روی این لیستینگ که در الگوریتم موش کور Possum به اجرا در آمده بود این بود که از به نمایش در آمدن بیش از یک لیستینگ از یک شرکت یا کمپانی جلوگیری می کرد تا شرکت های بیشتری در جستجو های محلی شانس به نمایش در آمدن در گوگل را داشته باشند .

الگوریتم هاوک گوگل برای افرادی نیز سود آور بود . در مثال زیر کمپانی Weber Orthodontics  یک تجارتی بود که پس از روی کار آمدن الگوریتم Possum  نمی توانست لیستینگ خود را در سرچ های محلی قرار دهد و آن به این دلیل بود که یکی از رقبای او در همان لوکیشنی بود که یکی از رقبای او در آنجا قرار داشت و این رقیب دارای رتبه بهتری در نتایج جستجوهای محلی بود . زمانی که الگوریتم Possum شروع به کار کرد بسیاری از لیستینگ هایی که دارای چنین خاصیتی بودند از نتایج جستجو های محلی گوگل فیلتر شدند و عرصه را برای رقبای قوی تر خود در لوکیشنی که قرار داشتند باز کردند .

چگونه در نتایج محلی جایگاه بالاتری داشته باشیم

همانگونه که مشاهده میکنید لوکیشن این دو رقیب نزدیک به هم می باشد و همین امر موجب شده بود که Weber Orthodontics  از نتایج جستجوهای محلی حذف گردد . زیرا رقیب او که Weathon Orthodontics می باشد به دلیل قدمت بیشتر در نتایج جستجو های محلی قرار گیرد .

پس از به روز رسانی الگوریتم هاوک این نقیصه برطرف شد و Weber Orthodontics  نیز توانست در جستجوهای محلی نیز رتبه بگیرد و مشاهده شود .

 رتبه گرفتن در جستجوهای محلی

طبیعتا بسیاری از کسانی که توسط الگوریتم Possum فیلتر شده اند را الگوریتم هاوک نتوانسته در جستجو ها نشان دهد و این مشکل هنوز حل نشده است و تنها کاری که توانسته انجام دهد این است که اگر دو کمپانی که در فاصله کمی از هم قرار دارند و لوکیشن آنها به صورت مجز امی باشد را نشان دهد همچنین این الگوریتم نتوانسته دو کمپانی که در یک ساختمان می باشد را از فیلترینگ در آورد.

دلیل نام گذاری این الگوریتم این بود که شاهین یا Hawk می تواند موش کور ا همان Possum می باشد را بخورد و این الگوریتم چون نتایج مخرب الگوریتم Possum  را رفع نموده و از بین برده است به همین دلیل این الگوریتم Hawk نامیده شده است .

امید است که گوگل به زودی بتواند مشکل کمپانی هایی که در یک محدوده نزدیک به هم قرار دارند را برطرف نماید.