افزایش ترافیک سایت

سئوی سایت با توجه به المان های متعددی انجام می شود که یکی از آنها افزایش ترافیک سایت است. ترافیک به منظور جذب بازدیدکننده سایت صورت می گیرد. به طور کلی افزایش ترافیک سایت از راه های متعددی انجام می شود که می توان آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد.

بهینه سازی سایت

1-    سئو

اولین راه حل افزایش ترافیک سایت، به کاربردن روش ها و تکنیک های سئو می باشد. اگر چه سئو در بلند مدت خود را نشان می دهد، اما نتیجه حاصل، ثابت است و می تواند به جذب بازدیدکنندگان بیشتر بینجامد. در عین حال سئو به هزینه بالایی هم نیاز دارد. اما بازدهی آن قابل توجه است.

2-    استفاده از شبکه های اجتماعی

این روزها شبکه های اجتماعی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. بسیاری از کاربران بدون اینکه وارد وب سایت ها شوند، مطالب و محتواهای مورد نظر خود را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. بنابراین یکی از روش های آسان برای جذب ترافیک سایت، استفاده از شبکه های اجتماعی است. به طوری که تمامی محتواهای تولید شده در سایت را بصورت خلاصه در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این کار باعث هدایت کاربران به سمت سایت و در نتیجه افزایش ترافیک سایت می شود.

3-    استفاده از تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی نیز یکی از روش های دیگر برای افزایش ترافیک سایت است. به این صورت که با طراحی بنر، قرار دادن لینک سایت در صفحات پربازدید دیگر سایت ها، استفاده از پاپ آپ، بهره گیری از لینک های خبری، برندسازی اینترنتی و .... می توانند ترافیک زیادی را به سمت سایت روانه کنند.

4-    حفظ بازدیدکنندگان فعلی

حفظ بازدیدکنندگان فعلی یکی از بهترین روش های افزایش ترافیک سایت است. زیرا بازدیدکنندگان فعلی در دسترس هستند و می توان با استفاده از روش ارسال ایمیل و پیامک آنها را براحتی به سمت سایت هدایت کرد. اما نباید فراموش کرد که زیاده روی در تبلیغات برای حفظ بازدیدکنندگان فعلی ممکن است آن ها را دلزده و یا خسته کند. پس باید در این کار تعادل را حفظ کرد.

5-    افزایش بازدیدکنندگان جدید

ممکن است سایت تعداد زیادی بازدیدکننده داشته باشد. اما نباید به آنچه هست، اکتفا کرد. بلکه باید به دنبال افزایش و جذب بازدیدکنندگان بیشتر بود. هزینه افزایش بازدیدکنندگان جدید زیاد است. اما با استفاده از این روش می توان موتورهای جستجو را متقاعد کرد که سایت متناسب با نیاز کاربران عمل می کند. در نتیجه میزان ترافیک سایت افزایش پیدا می کند.

6-    تولید محتواهای مفید

اگر محتواهایی که در سایت منتشر می شود، برای کاربران سایت جذابیت داشته باشد، آنها نیز در جهت تبلیغات و انتشار محتواها گام بر می دارند. ضمن اینکه لینک صفحات سایت نیز همزمان منتشر می شود. از سوی دیگر ممکن است برخی از وب سایت ها مطالب خود را به محتواهای شما لینک دهند و از آنجایی که لینک ها بدون راه میانبر هستند، از نظر گوگل ارزش زیادی دارند.

7-    کامنت گذاشتن در دیگر وبلاگ ها

وبلاگ نویسی یکی از روش های عرض اندام در فضای اینترنتی است. با توجه به اینکه وبلاگ های زیادی راه اندازی شده است، ابتدا باید وبلاگ متناسب با موضوع سایت خود را پیدا کرد و سپس با گذاشتن کامنت در زیر محتوای آنها، با مدیران و سایر کاربران وبلاگ ارتباط برقرار کرد. برای مثال انتشار 5 کامنت در وبلاگ های دیگر می تواند به دیده شدن سایت شما کمک کند. در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان و به دنبال آن، ترافیک سایت افزایش پیدا می کند.

8-    استفاده از بک لینک ها

بک لینک یکی از روش های آسان و در عین حال کاربردی برای افزایش ترافیک سایت هستند و ممکن است برخی با چشم بدبینی به آنها نگاه کنند. در حالی که پیوند لینک به سایت های معتبر و صفحات پربازدیدشان می تواند باعث افزایش رتبه صفحه سایت شما و در نتیجه هدایت ترافیک به سمت سایت شود.

9-    عرضه رایگان اطلاعات

بسیاری از اطلاعاتی که در وب سایت ها و وبلاگ ها منتشر می شود، کلیشه ای هستند و برخی از کاربران به آنها اعتماد زیادی ندارند. برخی نیز به دنبال اطلاعات تخصصی تر هستند. بنابراین اگر میخواهید بازدیدکنندگان بیشتری به سمت سایت شما روانه شوند، بهتر است اطلاعات مفید و دست اول را در اختیار کاربران قرار دهید. این کار به افزایش ترافیک سایت کمک زیادی می کند