آیا جستجوی ناشناس (Incognito) بر سئو یا رتبه بندی تاثیرگذار است

قطعا بسیاری از شما با این صحنه مواجه شده اید که برخی از افراد بسیاری از جستجوهای خود را به صورت ناشناس یا همان Incognito انجام می دهند. شاید خود شما یکی از همان افراد باشید که بسیاری از سرچ های خود در وب سایت را به همین صورت انجام داده باشید.

حال ممکن است این سوال هم برای بسیاری از افراد به وجود آمده باشد که آیا جستجو از طریق Incognito تاثیری بر سئو سایت و رتبه بندی آن خواهد داشت؟

قبل از اینکه به پاسخ این سوال بپردازیم ابتدا باید بدانیم چه موارد و اقداماتی بر رتبه بندی یا همان سئو سایت تاثیرگذار می باشد. علاوه بر آن باید با عملکرد اصلی جستجوی ناشناس یا همان Incognito بیشتر آشنا شویم.

کارشناسان ما در پیام آوران پارسیان با ارائه این گزارش در نظر دارند تا شما را ابتدا با جستجوی ناشناس یا همان Incognito آشنا کرده و سپس به تاثیرگذاری Incognito در سئو سایت و رتبه آن بپردازند. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با Incognito و تاثیر آن بر سئو سایت

همه ما با این موضوع آشنا هستیم که گوگل صدها فاکتور برای رتبه بندی سایت ها دارد. علاوه بر آن گوگل به راحتی می تواند اطلاعات اساسی را از مرورگر شما بدست بیاورد. زمانیکه به جستجوی موردی در Google می پردازید، آنها می دانند که مرورگر شما به چه کشور و همینطور زبانی تنظیم شده است. همچنین از مکان شما اطلاع داشته و در مجموعه باید بگوییم حتی از سابقه جستجوی شما هم مطلع هستد.

تمام این موارد جهت ارائه نتایج جستجوی مرتبط و خاص برای کاربران مورد استفاده قرار میگیرد و علاوه بر آن به شما توضیح خواهد داد که چرا ممکن است نتیجه ای متفاوت از نتایج دیگر را دریافت کنید. قطعا برای شما پیش آمده که دائما یک مورد را جستجو کرده و بر روی آن کلیک میکنید. از این رو Google و Bing آن را تشخیص داده و هنگام نمایش دادن نتایج، جستجوی شما را در نتایج بالاتری قرار می دهد.

حالت ناشناس کروم یا Incognitoآشنایی با حالت ناشناس کروم یا Incognito

کار اصلی جستجوی ناشناس (Incognito) چیست؟

قطعا برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده است که حالت ناشناس کروم یا Incognito چیست؟

هدف Incognito در واقع پنهان کردن سابقه جستجوی شما در موتورهای جستجو در برابر افراد دیگر که از دستگاه شما یا مشابه دستگاه شما استفاده می کنند، می باشد. در واقع این به این معنی نیست که جستجوها شما را کاملا ناشناس کند.

در واقع زمانکیه از Incognito بعنوان مرورگر ناشناس جهت جستجو استفاده می کنید، هنوز هم اطلاعاتی وجود دارد که Bing و Google می توانند آنها را شناسایی کنند که این موارد عبارتند از:

  • آدرس IP شما
  • موقعیتتان
  • هر وب سایتی که در آن Log in انجام داده باشید.

تمام این موارد به این معنی است که برخی از جستجوها و فعالیت های شما همچنان توسط موتورهای جستجوی Bing و Google قابل شناسایی می باشد.

دلیل آن هم این است که شما از یک آدرس IP در یک مکان جهت جستجو استفاده میکنید و همین امر موجب می شود که تمام نتایج شما توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی باشد. در واقع موتورهای جستجو این کار را بر اساس اطلاعات و مکان ISP انجام می دهد، نه کوکی هایی که در اختیار شما می باشد.

کاربرد اصلی Incognitoکاربرد اصلی Incognito

آیا جستجو در Incognito بر رتبه بندی سایت تاثیرگذار می باشد؟

بیاید به طور جدی به این قضیه بپردازیم: گوگل می گوید که نرخ کلیک یا همان CTR عامل اصلی در الگوریتم رتبه بندی نیست. در بیانی کلی منظور این حرف این است زمانیکه از Incognito استفاده میکنید و سابقه کار خود را از بین می برید، از CTR در الگوریتم استفاده نمی شود.

شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح شود که منظور از این حرف Google چیست؟

در بیانی واضح منظور گوگل از این حرف این بوده که در صورت شخصی سازی جستجوهای خود، بر اساس رفتارهای قبلی شما گوگل رفتار خواهد کرد، اما هیچ یک از کلیک های شما بر آن موقعیت رتبه بندی برای شخص دیگری تأثیر نمی گذارد.

اما 2 سوال در اینجا مطرح می شود:

  • آیا گوگل از CTR استفاده می کند؟ بله
  • آیا آنها مانند تصور سئوکاران از ان استفاده می کنند؟ خیر

اگر بر روی جستجوی خود کلیک کنید و یا از افراد دیگر بخواهید روی موردی که مد نظر دارید کلیک کنند، در واقع باعث بهبودی رتبه شما نخواهد شد.

Incognito و اهمیت آن در سئو سایتIncognito و اهمیت آن در سئو سایت

آیا باید از پیوندهای Sponsored، Nofollow یا UGC استفاده کرد؟

برای بسیاری از افراد به خصوص سئوکاران این سوال پیش می آید که آیا باید از پیوندهای Sponsored، Nofollow یا UGC استفاده کرد؟

بله، استفاده از این ویژگی ها در پیوندهای خروجی کاملا ضروری است. به غیر از ایالات متحده، انگلستان و اتحادیه اروپا که هر کدام قوانین خاص خود را در خصوص افشای قانون دارند، گوگل نیز از نسخه و قوانین خاص خود برخوردار می باشدکه هر یک را در دستوالعمل های خود ذکر میکند.

سخن پایانی

با توجه به توضیحات بالا و آشنا شدن با عملکرد جستجوی ناشناس یا همان Incognito، متوجه این موضوع می شویم که استفاده از Incognito تاثیری در بهینه سازی وب سایت شما و افزایش نرخ کلیک نخواهد داشت.